Továbbjutott a Chelsea az FA-kupában

2009. január 14., szerda 23:24 | tizenöt éve frissítve

A londoni 1-1-et követően idegenben 4-1-re verte a Chelsea a harmadosztályú Southendet az Fa-kupa harmadik fordulójának visszavágóján, így továbbjutott Scolari együttese. A 16. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, miután egy szögletet követően ismét nagyot hibázott a Chelsea, ám Ballack még a szünet előtt egyenlíteni tudott egy szép találattal. A második félidőben kijött a két csapat közti különbség, és Kalou, Anelka valamint Lampard góljaival végül simán nyert a londoni csapat.

Halmosi Péter együttese, a Hull City szintén idegenben harcolta ki a következő körbe jutást. A magyar játékos kezdőként lépett pályára, és 1-0-ra győztek a Newcastle ellen.

FA-kupa, 3. forduló, megismételt mérkőzések:
Southend-Chelsea 1-4 (Barrett 16. illetve Ballack 45., Kalou 60., Anelka 78.,Lampard 90.)
Newcastle-Hull City 0-1 (Cousin 81.)
Crystal Palace-Leicester 1-2 (Ifill 38., Scannell 55. illetve Gradel 90.)