Menekültek az Austria pályájáról a Bilbao játékosai

2009. december 3., csütörtök 21:33 | aznap frissítve

Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven a hajrában szerzett góllal legyőzte a Sparta Praha együttesét, és ezzel már biztos továbbjutó a K csoportban a labdarúgó Európa Liga utolsó előtti, azaz 5. fordulójának csütörtöki játéknapján.

A  nézőtéren és a pályán történt incidensek miatt 20 percig állt a játék az Austria Wien-Athletic Bilbao összecsapáson. A vendég spanyol együttes 2-0-ra vezetett, amikor a bíró megállította a mérkőzést, miután a hazai drukkerek berohantak a gyepre. A Bilbao játékosai az alagúton keresztül menekültek ki a pályáról.

A bécsi szurkolók - látván csapatuk vergődését - a szünet után folyamatosan különféle tárgyakat dobáltak be a játéktérre, sőt görögtüzeket is gyújtottak. A sorozatos incidenseknek a rendőrség vetett véget, a spanyolok pedig újabb góllal torolták meg sérelmeiket, és továbbjutottak a 32 közé.

Eredmények:
Európa Liga, csoportkör, 5. forduló:
J csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-FC Bruges (belga) 0-0
Toulouse (francia)-Partizan Beograd (szerb) 1-0 (0-0)
g: Braaten (53.)

Az állás: 1. Sahtar Donyeck 13 pont (már továbbjutott), 2. FC Bruges 8, 3. Toulouse 7, 4. Partizan Beograd 0

K csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Sparta Praha (cseh) 1-0 (0-0)
g: Reis (90.)

FC Köbenhavn (dán)-CFR Cluj (román) 2-0 (2-0)
g: Wingaard (37.), N,Doye (43.)
Az állás: 1. PSV Eindhoven 11 pont (már továbbjutott), 2. Sparta Praha 7 (7-6), 3. FC Köbenhavn 7 (4-4), 4. CFR Cluj 3

L csoport:
Austria Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 0-3 (0-1)
g: Llorente (19., 103.), San José (61.)
Werder Bremen (német)-Nacional (portugál) 4-1 (2-0)
g: Rosenberg (31., 33.), Martins (84.), Marin (90.), illetve Micael (61.)
Az állás: 1. Werder Bremen 13 (már továbbjutott), 2. Bilbao 10 (már továbbjutott), 3. Nacional 2 (6-11), 4. Wien 2 (3-11)