A Sheffield United kiverte a kupából Buzsákyékat

2010. január 12., kedd 23:12

Nem sikerült a bravúr Buzsáky Ákos csapatának, a Queens Park Rangersnek, amely 3-2 kapott ki saját pályáján a Sheffield Unitedtől. Az első meccsen, Sheffieldben 1-1-es döntetlen született, így Buzsákyék bizakodva várták a megismételt meccset. Az első félidőben Williamson révén a vendégek szereztek vezetést, majd Ward a második félidő 68. percében ezt már kettőre növelte, sőt Creswell harmadik találatával eldőlni látszott a meccs. Derek Geary kezezéséért megítélt büntetőt a magyar középpályás lőtte be, a QPR Damion Stewart révén csak a szépítésig jutott el a végén. Idegenbeli sikerével a Sheffield United jutott a kupa 4. fordulójába.

Eredmények, FA Kupa, 3. forduló: Queens Park-Sheffield United 2-3 (Buzsáky 71., 11-esből, Stewart 88., ill. Williamson 19., Ward 68., Creswell 70.), Birmingham-Nottingham 1-0 (Ferguson 62.), Bristol City-Cardiff 1-1 (Williams 92., ill. Chopra 76. Gyepes Gábor végig a kispadon ült. A találkozót január 18-án ismétlik meg a Cardiffban), Coventry-Portsmouth 1-1 (Best 22., ill. Wright 90., öngól.), Derby-Milwall 0-0.