Az utolsó pillanatban egyenlített a Zenit

2010. március 21., vasárnap 14:50

A második fordulót játsszák az orosz futballbajnokság élvonalában. Szombaton Gaál Miklós, vasárnap pedig Huszti Szabolcs is pályára lépett. Míg előbbi egy győztes csapat tagja volt, addig Husztiéknak, a forduló rangadóján egy döntetlennel kellett beérni.

Még szombaton az Amkar Perm a Zvezda-stadionban fogadta az újonc Anzsi Mahacskalát, amely 2002 után tért vissza az élvonalba. A meccs a 74. percben dőlt el, a védő Ivan Cserencsikov talált a kapuba, akit a győztes gólja után három perccel le is cseréltek, és a magyar Gaál Miklós állt a helyére. Az Amkar, Mohir Sukorov kiállítása miatt, a 40. perctől emberelőnyben játszott.

Huszti Szabolcsék vasárnap a forduló rangadóján a Szpartakot fogadták. A brazil Welliton góljával a 13. perctől előnyben futballozott a moszkvai csapat. Huszti kezdő volt, de a szünetben lecserélte Luciano Spalletti és Danko Lazovics állt a helyére. Az egyenlítő gólt végül a 89. percben a belga Nicolas Lambaerts szerezte.

Premijer Liga, 2. forduló

Pénteken játszották

Szpartak Nalcsik-Alania Vlagyikavkaz 2-1 (Scsanicin 23., Gogua 45., ill. Bazajev 66., 11-esből)

Szombaton játszották

Amkar Perm-Anzsi Mahacskala 1-0 (Cserencsikov 74.)

Lokomotiv Moszkva-Krilja Szovjetov 3-0 (Alijev 51., 11-esből, 57., Szicsev 54., 11-esből)

Szaturn Ramenszkoje-Szibir Novoszibirszk 1-1 (A. Ivanov 74., ill. Medvegyev 45+1.)

Terek Groznij-FK Rosztov 1-1 (Aszildarov 4., ill. Ahmetovics 80.)