Az Üllői úton játszik a címvédő

2010. április 15., csütörtök 11:26

A címvédő Debrecen ferencvárosi vendégjátéka ígérkezik az egyik legérdekesebb mérkőzésnek a labdarúgó Soproni Liga 23. fordulójában, melynek rangadóját azonban a Zalaegerszeg és a Győr vívja majd. Herczeg András együttese a Zalaegerszegtől elszenvedett, három héttel ezelőtti súlyos vereség óta (1-4) javuló formát mutat: a Magyar Kupa elődöntőjében kiverte a címvédő Budapest Honvédot, a bajnokságban pedig - noha a játéka ismét nem volt lehengerlő - legyőzte a Paksot. A Loki egyértelműen a budapesti összecsapás esélyese, s amennyiben lépést akar tartani a vesztett pontok tekintetében nála egy ponttal jobban álló, éllovas Videotonnal, be is kell váltania a papírformát. Az FTC ugyanakkor abban bízhat, hogy a csapat a tavaszi szezonban még veretlen a bajnokságban, igaz, a hét meccséből mindössze kettőt tudott megnyerni, ötször döntetlenre végzett.

Vasárnap Zalaegerszegen a negyedik helyen álló, kupadöntős hazai együttes a harmadik Győrt fogadja, a győztes nagy lépést tehet a bronzérem megszerzése felé. A Videoton az edzőváltáson átesett Pakshoz látogat.