Nem jutott ki az Eb-re az U17-es futballválogatott

2011. március 29., kedd 18:48

Nem sikerült a bravúr a magyar U17-es futballválogatottnak a szombathelyi elitkörben. Az oroszok elleni vereség után legyőzte ugyan Izlandot, de a nagyon fontos meccsen kikapott Romániától. De ha nyerünk, akkor sem juthattunk volna el a szerbiai nyolcasdöntőbe, mivel az oroszok nagyon magabiztosan verték Izlandot.

Már a második percben vezettek a románok. Két magyar védő egymásra várt a 16-oson belül, Steliano Filip elé pattant a labda, aki bevágta, Banai Dávid még beleért a labdába, de az átpörgött alatta. Aztán a 34. percben még messzebb került a továbbjutástól a magyar csapat. Rosu szabadrúgásból már kettőre növelte a vendégek előnyét.

A második félidőben sokkal gyengébben futballozott a magyar csapat, esélyes se nagyon volt a szépítésre, nem hogy az egyenlítésre. Aztán az utolsó percekben mégis csoda történhetett volna. Szécsi Márk előbb egy nagyszerű indításból kilőtte a hosszú sarkot, majd hat perccel később 11-eshez jutott magyar csapat, de Szécsi lövését megfogta Branescu. A románok nyerték a 7. csoportot. Miközben az oroszok Bükön tartották két gólos előnyüket. A magyar csapat legutóbb 2006-ban szerepelt az U17-s Európa-bajnokság legjobb nyolc csapata között, Románia először jutott ki.

U17-es Eb-selejtező

03.29.: Svájc–Németország 0-2 (Yesil 62., Röcker 66.), Ukrajna–Törökország 2-2 (Bliznyicsenko 36., Hljobasz 69., ill. Beykan Simsek 68., Recep Niyaz 80+1), Magyarország–Románia 1-2 (Szécsi 74., ill. Filip 2., Rosu 34.), Oroszország–Izland 2-0 (Szerdrov 10., Fedcsuk 21.), Hollandia–Portugália 1-0 (Boetius 37.), Ausztria–Horvátország 0-2 (Simunovic 57., Spehar 70.).

A 2. csoport végeredménye: 1. Hollandia 7, 2. Horvátország 5, 3. Ausztria 3, 4. Portugália 1. A csoportból Hollandia jutott tovább.

A 4. csoport végeredménye: 1. Németország 9, 2. Törökország 4, 3. Svájc 3, 4. Ukrajna 1. A csoportból Németország jutott tovább.

A 7. csoport végeredménye: 1. Románia 7, 2. Oroszország 6, 3. Magyarország 3, 4. Izland 1. A csoportból Románia jutott tovább.

Az Eb-döntő eddigi résztvevői: Szerbia (rendező), Csehország, Dánia, Németország, Románia.

U21-es Eb-selejtező

03.29.: Ciprus–San Marino 6-0 (Dimosztenusz 6., Dimitru 27., Mihali 52., 76., 86. 11-esből, Pittarasz 71.), Andorra–Wales 0-1 (Fajadro 21. öngól).

Múlt hét pénteken kezdődött és 2012 októberéig tart a 2013-as U21 Európa-bajnokság selejtező sorozata. 10 csoportban 52 csapat küzd az izraeli nyolcasdöntért. A tíz csoportgyőztes és a legjobb négy második játszik egy oda-visszavágó meccset majd a továbbjutásért. A magyar válogatott – amely a felkészülés során az osztrákok és a horvátok elleni meccset is elveszítette – a hetedik csoportban kapott helyet. Ellenfeleink: Törökország, Olaszország, Írország és Liechtenstein lesz. Ebben a csoportban a törökök a múlt héten 6-1-re verték Liechtensteint. A magyar U21-es csapat szeptember elsején, Írországban kezdi meg a sorozatot, szeptember 6-án az olaszokkal játszunk idehaza. Ciprus az egyes, Wales a hármas csoportban kezdte győzelemmel a selejtezőket.