A Zöld-foki szigetek továbbjutott

2013. január 27., vasárnap 20:11

Nem kis meglepetésre a Zöld-foki szigetek jutott tovább a rendező Dél-Afrikával az Afrika-kupa A csoportjából. A harmadik fordulóban – két döntetlen után – 2-1-re verte Angolát, míg Dél-Afrika Marokkóval játszott 2-2-es döntetlent, mellyel meglepetésre az észak-afrikai állam válogatottja kiesett.

A zöld-fokiak tíz perccel a vége előtt még vesztésre, így kiesésre álltak Angola ellen, de előbb egyenlítettek, majd az utolsó percben a győztes gólt is megszerezték. A csapat már azzal története legnagyobb sikerét érte el, hogy egyáltalán kvalifikálta magát a tornára - a selejtező utolsó körében a kontinens egyik legerősebb együttesét, Kamerunt búcsúztatta.

A csoport, 3. forduló: Zöld-foki szigetek–Angola 2-1, Marokkó–Dél-Afrika 2-2. A csoport végeredménye: 1. Dél-Afrika 5 (4-2), 2. Zöld-foki szigetek 5 (3-2), 3. Marokkó 3, 4. Angola 1.