Argentína az első dél-amerikai továbbjutó

2013. szeptember 11., szerda 09:01

Az argentin labdarúgó-válogatott 5-2-re győzött Paraguayban, így a hátralévő fordulók eredményeitől függetlenül kijutott a jövő évi brazíliai világbajnokságra. Az argentin együttes az első továbbjutó - a házigazda és így a selejtezők alól mentesülő Brazília mellett - a dél-amerikai zónából. A vendégektől Lionel Messi kétszer volt eredményes, mindkét alkalommal büntetőből. A játéknapon a kolumbiaiak is továbbléphettek volna, azonban 2-0-ra kikaptak Uruguayban.

Dél-amerikai vb-selejtezők

Paraguay-Argentína 2-5 (1-2)

Uruguay-Kolumbia 2-0 (0-0)

Bolívia-Ecuador 1-1 (0-0)

Venezuela-Peru 3-2 (1-1)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Argentína 29 pont/14 mérkőzés, 2. Kolumbia 26/14, 3. Chile 24/14, 4. Ecuador 22/14 (18-14), 5. Uruguay 22/14 (22-22), 6. Venezuela 19/15, 7. Peru 14/14, 8. Bolívia 11/15 (16-29), 9. Paraguay 11/14 (15-28).

Az Egyesült Államok és Costa Rica labdarúgó-válogatottja kijutott a jövő évi brazíliai világbajnokságra a közép- és észak-amerikai zónából (CONCACAF). Az Egyesült Államok együttese a második félidőben szerzett gólokkal 2-0-ra győzte le kedden a vendég Mexikót. A Costa Rica-iak ugyan csak 1-1-es döntetlent játszottak Jamaicában, azonban a két üldöző, Honduras és Panama sem bírt egymással, így két fordulóval a selejtezőcsoport zárása előtt már biztossá vált a vb-résztvétele. A hatcsapatos csoportból az első három jut tovább, a negyedik interkontinentális pótselejtezőt vív Új-Zélanddal. Ennek tükrében Mexikó bajban van, hiszen jelenleg csak az ötödik helyen áll.

A biztos vb-résztvevők

Afrika (5):

Ázsia (4-5, interkontinentális pótselejtező függvénye): Ausztrália, Irán, Japán, Koreai Köztársaság

Dél-Amerika (4-5, interkontinentális pótselejtező függvénye+1): Brazília (házigazda), Argentína

Európa (13): Hollandia, Olaszország

Közép- és Észak-Amerika (3-4, interkontinentális pótselejtező függvénye): Egyesült Államok, Costa Rica

Óceánia (0-1, interkontinentális pótselejtező függvénye):