Óceániai bajnok először elődöntős a klub-vb-n

2014. december 13., szombat 19:20

A selejtezőből szerdán továbbjutott Auckland City egygólos győzelmet aratott a Sétif ellen a marokkói labdarúgó-klubvilágbajnokság első szombati mérkőzésén, amelyet az elődöntőbe jutásért vívtak a felek Rabatban. Az Auckland a döntőbe kerülésért az argentin San Lorenzóval találkozik majd szerdán.

A Cruz Azul hosszabbításban harcolta ki az elődöntőbe jutást a Western Sydney Wanderersszel szemben a marokkói labdarúgó-klubvilágbajnokság második szombati mérkőzésén, Rabatban.

Az ausztrál csapat a második félidő közepén vezetéshez jutott, de a mexikóiak a rendes játékidő vége előtt nem sokkal büntetőből egyenlítettek. Következett a hosszabbítás, amelyben a Cruz Azul szerzett két újabb gólt.

A sydneyi együttes a 74. perctől emberhátrányban futballozott, majd a hosszabbításban még egy játékossal megfogyatkozott.

Az elődöntőbe jutásért: Auckland City (új-zélandi)-ES Sétif (algériai) 1-0 (0-0)

Cruz Azul (mexikói)-Western Sydney Wanderers (ausztrál) 3-1 (0-0, 1-1, 1-1)