A Real 10 góllal sokkolta a 9 emberrel játszó Rayót

2015. december 20., vasárnap 16:51

A Real Madrid a Rayo Vallecanót fogadta vasárnap délutáni bajnokiján, a meccs első félideje pedig elég eseménydúsra sikerült, mert

Így a spanyol bajnoki egy félidő után 4-2-re állt, de várható volt, hogy nem ússzák meg ennyivel a vendégek, a Real a második félidőben be is kezdett egy Benzema-góllal, ezzel 5-2 az állás.

Az 54. percben már 6-2-re vezettek: James Rodriguez beadása után Cristiano Ronaldo fejelt védhetetlenül a Rayo kapujába. A hetedikre sem kellett sokáig várni: Bale a harmadik gólját is megszerezte, a Ronaldótól kapott labdát passzolta be közelről.

De nem állt meg háromnál, mert a 69. percben egy Ronaldónak szánt passz visszapattant elé, úgyhogy begurította a labdát a rövidbe, ezzel lett 8-2. Benzema sem maradt egygólos, mert a 80. percben tök üresen hozták játékba az ellenfél tizenhatosán belül, a kapus mellett gurított a sarokba.

És ő lőtte a tizediket is a 90. percben: Kovacsics levette neki a labdát, ő pedig tizenegy méterről bebombázta a labdát, úgyhogy a végeredmény 10-2-es kiütés lett. Bale először rúgott négyet, Benzema mesterhármast szerzett, Ronaldo pedig duplázott.

Real Madrid Vs Rayo Vallecano 10-2

Nem ez lett a spanyol bajnokság történetének legnagyobb győzelme, de közel járt hozzá: 1931-ben az Athletic Bilbao 12-1-re verte a Barcelonát.