Érik a Fradi-Újpest kupadöntő

2016. április 12., kedd 20:54

Az Újpest 1-1-es döntetlent ért el a Magyar Kupa elődöntőjének keddi, idegenbeli visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel kiejtette az NB I.-ben utolsó Békéscsabát.

Az MTI tudósítása szerint mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, nem volt gólhelyzet, aztán a hazaiak mégis vezetést szereztek. A szünet előtt az Újpest egyenlíthetett volna, de egy békéscsabai védő a gólvonalon mentett.

A folytatásban támadott a Békéscsaba, mivel egy újabb találattal egyenlíthetett volna a párharcban. A hazai csapatnak több lehetősége is volt, azonban a helyzetek kimaradtak, és ezt megbüntette az Újpest. A vendégek 65. percben született góljával végleg eldőlt a továbbjutás.

Az újpestiek a május 7-i döntőben a Debrecennel vagy a címvédő Ferencvárossal találkoznak, ez a két csapat szerdán játszik. Az első meccs 0-0 lett Debrecenben.