Döntetlennel kezdte a házigazda az Afrika-kupát

2015. január 17., 19:30 Módosítva: 2015.05.02 02:17
2

Kongó a hajrában egyenlítve pontot szerzett a házigazda Egyenlítő-Guinea ellen a labdarúgó Afrika Kupa szombati nyitómérkőzésén, írja az MTI.

A csoport, 1. forduló:
Egyenlítői-Guinea - Kongó 1-1 (1-0)

Gabon - Burkina Faso 2-0

Nincs néző? Az elnök befizet 40 ezer embert

2015. január 17., 08:33 Módosítva: 2015.05.02 02:18
23

Ebolapánik miatt áthelyezett Afrika-kupa kezdődik szombaton. A rendező nagyot bukhat, Algéria pedig bebizonyíthatja, hogy a vb után most is Afrika legjobb csapata. Ministadionnal próbálkozik Egyenlítő-Guinea, de ha megint csak kétszázan mennek meccsre, még az is túlzás.

Tovább

115 éves futballistákat neveztek az Afrika-kupára

2015. január 10., 13:28 Módosítva: 2015.05.02 02:25
6

Ami furcsaság előjöhet a futballban, az Afrikában meg is történik. Az Afrika-kupára a rendező Egyenlítői-Guinea 14 futballistáját 115 évesként nevezte be először.

Tovább

Di Maria annyiért, mint Suarez? Ennyire a ManUnitednél sem lehetnek hülyék

2014. augusztus 25., 16:06 Módosítva: 2015.05.02 05:24
2

"Ma este Angel Di Maria 80 millió euróért a Manchester Unitedé lesz" - írja vezetőjének címében az as.com. Tényleg ennyire hülyék a Manchester United fejesei?

Tovább

Első meccsén öngólt rúgott, 11-est csinált a fiatal Everton-kapus

2014. augusztus 21., 13:14 Módosítva: 2015.05.02 05:33
10

Szegény Jindrich Stanek január óta vár, hogy bemutatkozhasson az Everton U21-es csapatában. A Sparta Praha akadémiájáról érkezett 18 éves kapusnak a hét elején adatott meg mindez, de örökre átkozni fogja azt a napot.

Tovább

A legcikibb Mourinho-interjú Pesten készült

2014. augusztus 11., 14:38 Módosítva: 2015.05.02 05:45
1348

José Mourinho rövid interjút adott a vasárnapi esti Fradi-Chelsea stadionavató után.

Tovább

Van Persie fejese ehhez képest semmi

2014. augusztus 4., 10:39 Módosítva: 2015.05.02 06:00
465

Nem lehet véletlen, hogy a Würzburger Kickers vezeti a német negyedosztály Bajor csoportját, olyan helyzetekben is képesek gólt lőni, amiben más csapat még csak álmodni sem mer.

Tovább

Ilyet még a magyar védelem se tud

2013. szeptember 9., 12:24 Módosítva: 2015.05.11 02:15
513

A Kínai Nemzeti Játékok U20-as tornáján a Hszincsang és a Liaoning találkozott a hétvégén, a meccsen egy beívelés után vált önveszélyessé Hszincsang védelme.

Az egyik játékos megpróbálta kibikázni a labdát saját tizenhatosán belülről, azonban olyan rosszul találta el, hogy felperdült, a mellette lévő védőtárs pedig úgy gondolta, látványosan oldja meg a dolgot. Ollózott egyet, ám menteni ő sem tudott, a labda továbbpattant egy harmadik csapattársra, de még mindig ott volt a kapus, hogy tisztázzon.

Ez sem sikerült, ugyanis mellérúgott a labdának, úgyhogy egy olyan bizarr öngól lett a vége, hogy a kapus is csak nevetni tudott a történteken.

A Liaoning ezzel az emlékezetes góllal nyerte meg a mérkőzést.

A kapuba pofozta a bedobást

2013. szeptember 9., 10:23 Módosítva: 2015.05.11 02:15
43

Randy Gordon, a Hackensack középiskolása bedobásból szerzett gólt, de úgy, hogy partvonal mellett egy szaltó után hajította be a labdát, amit nagyon elnézett a kapus, a labda pedig a kapuba hullott.

Szétlőtte a kaput a sociedados

2013. augusztus 21., 10:33 Módosítva: 2015.05.11 02:30
14

Már a Bajnokok Ligája-selejtezőjében találkozott egymással a Real Sociedad és az Olympique Lyon, kettejük párharcának győztese a BL-főtáblára, a másik az EL-főtáblára kerül. A spanyolok, pontosabban a baszkok tettek többet a BL-ért, mert Franciaországban győzték le 2-0-ra a korábbi sztárcsapatot.

Tovább

Az év helyzetén röhögnek a világon

2013. augusztus 15., 13:22 Módosítva: 2015.05.11 02:32
206

A magyar futballválogatott felkészülési mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott Csehországgal.

A csehek szereztek vezetést Kozák góljával, majd számos helyzetet puskáztak el, míg Dzsudzsák Balázs11-esből egyenlíteni tudott az 57. percben.

Tovább

A legabszurdabb futballfotó ever

2013. augusztus 15., 10:22 Módosítva: 2015.05.11 02:32
273

Mindenki látott már kamerába tolt, óriásinak tűnő halakkal pózoló horgászokat, vagy olyan torzítású fotót, amelynél nem lehet eldönteni, hogy melyik objektum van előrébb.

A szerdai barátságos mérkőzésekről kiadott ügynökségi képek között is feltűnt egy, a Reuterstől, amely azonnal összezavarta az internetet. Számos fórumon indult találgatás, hogy mi látszik a képen.

A Belgium–Franciaország-mérkőzésen (0-0) óriások játszottak törpékkel? Nem.

A francia Valbuena a maga 167 centijével eleve bő 25 centivel alacsonyabb egy átlagos védőnél, ráadásul Fellaini (194 cm) és Kompany (190 cm) jóval magasabbak. Valbuena azért tűnik ennyire aprónak, mert becsúszás közben hátradől a felsőteste, míg a feje ehhez képest egyenes marad, emiatt a testéhez mérten eleve enyhén „nagyfejű” Valbuena egy korrekt kisembernek néz ki a hórihórgas belgák szorításában, írta fotós kollégánk, akit arra kértünk, magyarázza meg, amit látunk.

Amikor Puskás tökön rúgott egy szurkolót

2013. június 20., 17:12 Módosítva: 2015.05.11 03:16
47

Érdekes kép bukkant fel az interneten a Real Madrid és a Feyenoord (2-1) 1965-ös BEK-mérkőzéséről, amelyen Puskás Ferenc ágyékon rúg egy szurkolót, miközben több biztonsági próbálja lefogni. Az eredeti kép itt található.

Tovább

Lazarov új színt vitt a kapus alázásába

2013. június 17., 14:16 Módosítva: 2015.05.11 03:20
510

Nem derül ki a videóból, hogy mikor robbantotta fel a csarnokot Kiril Lazarov mozdulata, de a balkezes macedón átlövő minden idők egyik legőrjítőbb gólját érte el.

Tovább

Félpályás góllal dőlt el a bajnokság

2013. május 31., 11:35 Módosítva: 2015.05.11 03:35
1

Nem mindennapi góllal dőlt el az Egyesült Államok középiskolás-bajnoksága, amelyet a Father Ryan High School nyert. A döntőben a Montgomery Bell Academyt verte 2-1-re egy elképesztő potyagóllal.

A hosszabbításban Luke Strebel a középkörből ívelte fel a labdát, a Montgomery kapusa rosszul számította ki az ívet, és a labda kavarodás után érintés nélkül pattant a kapuba.

A 95 éves sprinter úgy örül, mint Usain Bolt

2013. április 3., 00:56 Módosítva: 2015.05.11 04:30
376

Hogy a versenyszellem nem tűnik el a korral, azt két 95 éves futó is bizonyította. Miben másban, mint sprintben mérték össze gyorsaságukat. A sprint persze nagyon is relatív az ő esetükben, mert inkább totyogásra hasonlít, de így is tiszteletre méltó, hogy még atlétizálnak.

Tovább

Az utolsó percben fejelt gólt a kapus

2013. április 2., 09:49 Módosítva: 2015.05.11 04:31
37

Az megszokott, hogy vesztett állásban, az utolsó pillanatokban a kapus is előre jön egy pontrúgásnál. Ez történt a St. Pauli–Paderborn Bundesliga 2-es bajnokin is. Philipp Tschaunernek szerencséje volt, közelről a hálóba bólintotta az egyenlítő gólt. Nem is volt túl nehéz dolga, egyrészt a védők nem figyeltek rá eléggé, másrészt 196 centijével kiemelkedett a mezőnyből.

A végeredmény 2-2 lett, a St. Pauli a 12., a Paderborn kilencedik a ligában.

Hétfő este lemondott, kedden visszakozott a nigériai kapitány

2013. február 12., 12:23 Módosítva: 2015.05.11 05:27
1

A vasárnap befejeződött Afrika Kupán győztes nigériai futballválogatott szövetségi kapitánya, Stephen Keshi hétfő este lemondott posztjáról, majd kedd reggel visszavonta erre vonatkozó bejelentését.

Tovább

Amikor a vesztes is örül

2013. február 11., 19:05 Módosítva: 2015.05.11 05:27

A végeredményt nézve különösebb meglepetés nélkül zárult az Afrika-kupa, az egyik favorit, Nigéria nyerte a tornát. Néhány esélyes hamar elszállt, Elefántcsontpart megint beváltatlan ígéret maradt, míg kisebb országok, mint a Zöld-foki-szigetek vagy Burkina Faso futballtörténelmet írtak.

Tovább

Ünneplés a bíró fenekénél, mégis mi ez?

2013. február 11., 10:54 Módosítva: 2015.05.11 05:27
7

Nigéria vasárnap harmadszor nyerte meg az Afrika-kupát, a kirobbanó ünneplésben azonban nem vett mindenki részt. Dzsamel Hajmudi játékvezetőt és az ellenfelet azonban hiába próbálta bevonni a nigériai kapus.

Tovább

Pazar góllal nyerte Nigéria az Afrika-kupát

2013. február 10., 21:55 Módosítva: 2015.05.11 05:28
13

Nigéria a harmadik Afrika-kupa győzelméért lépett pályára vasárnap este a dél-afrikai Johannesburgban, Burkina Faso története során először játszhatott döntőt.

Tovább

Törölték a kamupirosat, játszik a döntőn

2013. február 8., 14:59 Módosítva: 2015.05.11 05:31
30

A Burkina Faso-i Jonathan Pitroipa megkönnyebbülhetett, pénteken úgy határozott az Afrikai Labdarúgó Szövetség (CAF), hogy a csatár kiállítása ellenére ott lehet az Afrika-kupa vasárnapi döntőjében Nigéria ellen.

Tovább

Mágikus állatok harcolnak az Afrika-kupán

2013. február 6., 10:35 Módosítva: 2015.05.11 05:47
1

A sportújságírók többsége rémisztően fél a szóismétlésektől (lásd még Esterházy Péter luzitánjait), főleg, ha egy szó olyan menthetetlenül kötőjeles, mint a Zöld-foki-szigetek. Az afrikai futballról írva ezt simán ki lehetne kerülni, mert a csapatok ragadványneve nemcsak, az, hogy a saját nyelvükön azt mondjuk válogatott, (vesd össze: Nationalelf, selecao), hanem mágikus erőt remélve, tudva legtöbbször magukra aggatnak egy-egy állatnevet is. Így egy meccsbeszámoló simán kezdődhetne így is: az Elefántok eltaposták a Sivatagi rókákat. Aki kapásból nem tudná, annak fordítok: Elefántcsontpart legyőzte Algériát.

Tovább

Drogba idén sem nyer Afrika-kupát

2013. február 3., 18:26 Módosítva: 2015.05.11 05:37

Hiába volt újra Elefántcsontpart az Afrika-kupa egyik legnagyobb favoritja, most még a legjobb négy közé sem jutott. Nigéria 2-1-re verte a negyeddöntőben.

Tovább

Dél-Afrika nem bírja a tizenegyeseket

2013. február 2., 22:39 Módosítva: 2015.05.11 05:38

Dél-Afrikának nagyon nem mentek a tizenegyes rúgások, így a negyedöntőbőből Mali mehetett tovább. A rendes játékidőben majd a hosszabbításban is 1-1 volt az állás, majd Mali 3-1-re nyert büntetőkkel. Soumbeïla Diakité kapus lett a hős, négyből három büntetőt védett.

Tovább

Véget ért a Zöld-foki-szigetek tündérmeséje

2013. február 2., 18:56 Módosítva: 2015.05.11 05:38

Az Afrika-kupa negyeddöntőjében megállították a végtelenül optimista és sikersztorit író Zöld-foki-szigeteket. Az esélyesebb Ghána 2-0-ra nyert.

Tovább

Afrika Mourinhója légiirányító, bulizik, dalol

2013. február 2., 09:47 Módosítva: 2015.05.11 05:47
27

A Zöld-foki-szigetek futballválogatottja már sporttörténelmet biztosan írt az Afrika-kupán, de néhány kommentár szerint azzal, hogy a legjobb nyolc közé jutott, tündérmesét is. Egy mesében pedig nem is meglepő, hogy egy civilben légiirányító futballválogatottat is irányíthat.

Tovább

Meccs közben kellett átszabni a mezt

2013. január 30., 16:42 Módosítva: 2015.05.11 05:47

A 31 év után újra Afrika-kupán játszó Etiópiának nem sikerült csodát tennie, simán kiesett csoportjából. Az utolsó meccse azért emlékezetes lett, mezével szerencsétlenkedő mezőnyjátékos állt a kapuba.

Tovább

A címvédő Zambia kiesett az Afrika-kupán

2013. január 29., 21:27 Módosítva: 2015.05.11 05:47

Az Etiópiát 2-0-ra legyőző Nigéria, illetve a címvédő Zambiával gól nélküli döntetlent játszó Burkina Faso jutott tovább az Afrika-kupa C csoportjából a legjobb nyolc közé.

Tovább

Elsírta magát az újságírók előtt a kapitány

2013. január 28., 10:56 Módosítva: 2015.05.11 05:48

Úgy látszik, nem volt hiábavaló, hogy a Zöld-foki-szigetek edzője, Lucio Antunes az Afrika-kupa előtt José Mourinhotól kért tanácsokat: a kupában most debütáló szigetállam a legjobb nyolc közé jutott, ahogy Dél-Afrika is. Az A csoport két vesztese Angola és Marokkó lett, utóbbi edzője, Rasid Tauszi elsírta magát a kudarc miatt. Néhány perc alatt óriásit zuhantak.