Ezüstérmes a férfi váltó az öttusa-Eb-n

2015. augusztus 19., szerda 19:32

A Harangozó Bence, Málits István páros ezüstérmet nyert az angliai öttusa Európa-bajnokság férfi váltó versenyében szerdán, írja az MTI.

A magyar páros a 2x100 méteres úszás és a vívás után is még csak hatodik volt, de a szinte hibátlan, egy másodperces időtúllépést hozó lovaglással óriásit léptek előre a negyedik helyre, majd a kombinált számban az első felnőtt tornáján induló Málits remek futással még két helyet hozott. Az angliai Bath-ben rendezett Eb-t az ukránok nyerték, a bronzérmet az olaszok szerezték meg.

Harangozó és Málits Demeter Gergellyel kiegészülve 2013-ban szintén ezüstérmes lett váltóban a junior vb-n .

A női váltónak nem sikerült ilyen jól a verseny, az Ormándi Rebeka, Szávai Liliána kettős ugyanis csak a hetedik lett. A páros a vívással csúszott hátra a nyolcadik helyre, ami után már csak egy helyet sikerült javítaniuk a zuhogó esőben. Az aranyérmet a németek szerezték meg az oroszok és a litvánok előtt.

Eredmények, férfi váltó, Európa-bajnok:

Ukrajna (Jurij Fedecsko, Dmitro Kirpuljanszkij) 1472 pont

2. Magyarország (Málits István, Harangozó Bence) 1466 (úszás: 1:58.12 perc/346 pont, vívás: 16 győzelem/20 vereség/197 pont, lovaglás: 299 pont, lövészet-futás: 11:16.0 perc/624 pont)

3. Olaszország (Valerio Grasselli, Tullio De Santis) 1459

Eredmények, női váltó, Európa-bajnok:

Németország (Lena Schöneborn, Annika Schleu) 1397 pont

2. Oroszország (Jekatyerina Huraszkina, Szvetlana Lebegyeva) 1372

3. Litvánia (Lina Batuleviciute, Emilija Serapinaite) 1359

...7. Magyarország (Ormándi Rebeka, Szávai Liliána) 1258 (úszás: 2:08.18 perc/316 pont, vívás: 14 győzelem/28 vereség/175 pont, lovaglás: 259 pont, lövészet-futás: 13:12.0 perc/508 pont)

Csütörtökön és pénteken a férfi, illetve női hagyományos verseny selejtezőjét rendezik, majd a hétvégén a döntőket, melyekben nyolc-nyolc olimpiai kvótát osztanak.