Lábtoll-labda-vb: bronzéremmel nyitottak a magyarok

2015. szeptember 1., kedd 22:38

A római lábtoll-labda-világbajnokság első számában, a vegyes párosban bronzérmet szerzett a magyar egység.

A magyar párost a rutinos, 118-szoros válogatott Tóth Gábor (Újszászi VVSE) és az ifjúsági Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE) alkotta. A magyar duó az első fordulóban kiemelt volt, a másodikban laza játékkal 21-7, 21-4-re verte a franciákat, az elődöntőben 21-12, 21-15-re kikapott a vietnamiak párosától. Az első játszmában nagy fölényben voltak a távolkeletiek, a második szettben már bátrabbak voltak Kunicsék, szorosabb is lett az eredmény.

A harmadik helyért a makaói Wong Weng Man és Tam Chi Kin volt az ellenfél. Az első játszmát 7-1-es vezetéssel kezdték az ázsiaiak. Innen zárkóztak fel 16-16-ra Tóthék. 20-19-ről vitathatö játékvezetői ítélettel nyertek 21-19-re a makóiak, Kunics szép és hasznos mentéseivel, valamint Tóth kíméletlen talpalásaival a második játszmában 21-17-tel egyenlítettek a magyarok. A döntő szettben izgalmas játékban 21-18-as győzelemmel a magyar párosé lett a bronzérem.10-9, 12-10 volt a magyaroknak, majd 16-14-re vezettek a makaóiak, és amikor már minden veszni látszott Tóth két védhetetlen ollózással egyenlített. Innen már nem ismertek elveszett labdát. A megzavarodott ellenfél még a harmadik időkérésért járó büntetőponttal is segítette őket. Kunics Réka élete első világbajnoki harmadik helyezését érte el. Tóth Gábor több mint húszéves pályafutása ötödik vb bronzérmét gyűjtötte be.