Rio 2016: Pellegrini vezeti fel az olasz csapatot

2016. április 27., szerda 17:44

Federica Pellegrini, a 200 méteres női gyorsúszás világcsúcstartója viszi majd az olasz zászlót a riói olimpia augusztus 5-i megnyitóján. A 27 éves versenyző első nagy nemzetközi sikerét a 2004-es athéni olimpián aratta, ahol mindössze 16 évesen második lett 200 méter gyorson. Ezzel az olasz sportolók közül minden idők legfiatalabbjaként nyert egyéni érmet az ötkarikás játékokon. Négy évvel később, Pekingben 400 méteren világcsúcstartóként, nagy meglepetésre csak ötödikként végzett, másnap azonban 200 méteren javított, hiszen előbb az előfutamban, majd a döntőben is világrekorddal csapott a célba. Az aktuális, 1:52.98 perces csúcsot a 2009-es római vb-n úszta. Négy éve, a londoni olimpián 400-on és 200-on is ötödik lett. Tavaly nyáron, a kazanyi világbajnokságon 200 méteren a második helyen zárt, ezzel ő az első női úszó, aki sorozatban hat vb-n érmet szerzett ugyanabban a számban. (MTI)