Bronzérmes a lány váltó az uszonyosúszó vb-n

2016. július 10., vasárnap 09:39

Az egyéni dobogós helyezések után csapatban is sikerült érmet szerezni a magyaroknak a franciaországi Annemasse-ban megrendezett junior uszonyosúszó világbajnokságon. A Kothencz Petra, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka és Szabó Anita összeállítású 4x100 méteres lány felszíni váltó nagyszerű teljesítménnyel a harmadik helyen végzett.

A döntők során mindkét 4x100-as váltónk javított a selejtezőhöz képest. A lányok fantasztikus hajrával, 2:46.69 perces idővel értek célba a harmadik helyen, alig lemaradva a második helyen végzett ukránoktól. A Kádár-Németh Kristóf, Kis Roland, Fazekas András, Mozsár Alex alkotta fiú négyes a hatodik helyen zárt.

Junior uszonyosúszó világbajnokság, Annemasse, a szombati nap magyar eredményei:

Lány 50 m búvárúszás: 24. Blaszák Lilla

Fiú 50 m búvárúszás: 11. Kis Roland

Lány 800 m felszíni úszás: 23. Nyerges Petra

Fiú 800 m felszíni úszás: 9. Semostyán Róbert

Lány 4x100 m felszíni úszás váltó: 3. Magyarország (Kothencz, Blaszák, Szűcs, Szabó)

Fiú 4x100 m felszíni úszás váltó: 6. Magyarország (Kádár-Németh, Kis, Fazekas, Mozsár)

A szombati nappal véget ért a junior vb medencés szakasza. Vasárnap a 4x2000 méteres nyíltvízi váltó száll vízbe, amelynek tagjai: Nyerges Petra, Szűcs Rebeka, Mozsár Alex és Semostyán Róbert.