Az Egyesült Államoké a hoki-vb bronzérme

2015. május 17., vasárnap 18:26 | aznap frissítve

Az Egyesült Államok hokiválogatottja 3-0-ra győzte le Csehországot a prágai jégkorong-világbajnokságon, a 3. helyért lejátszott meccsen, ezzel a tengerentúliak 2013 után nyertek megint érmet.

Az első harmadban az amerikai csapat az ezen a vb-n tőle szokott masszív védekezéssel és ügyes támadójátékkal már az első harmadban gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Húsz perc játék után 2-0 volt a javukra, és a csehek a második játékrészben hiába próbáltak mindent beleadni, még egy négyperces emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak, sőt a harmadik gólt is bekapták.

Az utolsó harmad is a cseheké volt, de kapura sok veszélyt nem jelentettek. Az utolsó percekben a kapust is lehozták, de a becsületgól sem jött össze. Ez a vereség azt is jelenti, hogy a 2012-es bronzérmes ezúttal learadt a dobogóról.

Egyesült Államok-Csehország 3-0 (2-0, 1-0, 1-0)

Prága, O2 Aréna, 15 007 néző.

Gólszerző: Nick Bonino (Brock Nelson, Charlie Coyle, 07:52), Trewor Lewis (Jack Eichel, 18:13), Charlie Coyle (Nick Bonino, 39:10)