Hoki-vb: kiütötték a minket kiütő Koreát

2019. május 2., csütörtök 18:11 | aznap frissítve

A házigazda Kazahsztán nagyon simán, végig vezetve 4-1-re verte a nurszultáni divízió I/A csoportos hoki-vb-n azt a Dél-Koreát, amely a nyitómeccsen simán, 5-1-re intézte el a magyar válogatottat. Ez volt a torna harmadik fordulójának zárómeccse, korábban a fehéroroszok a szlovénokat verték, mi pedig a litvánok ellen megszereztük az első győzelmünket.

A csütörtöki meccsnap után Fehéroroszország és Kazahsztán még 100%-os, ők a következő körben játszanak egymással, aki azt a meccset rendes játékidőben nyeri, már biztos feljutó (a fehéroroszok tavaly még elitligásak voltak, a kazahok a tavalyi budapesti vb-n a 3. helyen végeztek). Az a meccs szombaton lesz, akárcsak a Dél-Korea–Litvánia. Az újonc litvánok még nulla pontosak, és ha most kikapnak Koreától, az azt is jelenti, hogy a magyarok biztos nem juthatnak fel az idei vb-n.

Persze hogy az a meccs egyáltalán fontos legyen, ahhoz az kell, hogy a vb egyetlen pénteki meccsén a mieink megverjék a még pont nélküli Szlovéniát. Ha az a győzelem összejön, az nemcsak a továbbjutás enyhe esélyét őrzi meg, de az egyben azt is jelenti, hogy a 4. helynél már nem végeznek hátrébb Sofronék. A mieink dolgát enyhén szólva sem könnyíti meg, hogy a litván meccs végén öt perc+végleges fegyelmi büntetést kapott Hári Jánost egy meccsre eltiltották, így pénteken nem játszhat.

Eredmények:

Kazahsztán-Koreai Köztársaság 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
gólszerzők: Akolzsin (4.), Metalnyikov (17.), Sevcsenko (30.), Klesenko (53.), illetve Sin Sz. V. (51.)

Korábban:

Magyarország-Litvánia 4-1 (2-1, 2-0, 0-0)
g.: Bartalis (9., 16.), Erdély (27.), Sofron (37.), illetve Kumeliauskas (19.)

Fehéroroszország-Szlovénia 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)
g.: Sarangovics (4.), Jevenko (46.), Platt (50.), Gyemkov (59.), illetve Sabolic (44.)

Az állás: 1. Fehérororszország 9 pont (11-5), 2. Kazahsztán 9 (10-4), 3. Koreai Köztársaság 6, 4. Magyarország 3, 5. Szlovénia 0 (6-12), 6. Litvánia 0 (5-11)