A magyar női jégkorong-válogatott drámai körülmények között 2–1-re kikapott a német csapattól a bremerhaveni selejtező utolsó mérkőzésén, és ezzel nem jutott ki a jövő évi olimpiára.
Mindkét csapat két győzelemmel állt a döntőnek beillő összecsapás előtt, így egyszerű volt a képlet: aki győz, kijut a 2026-os milánói–cortinai olimpiára közel telt ház, közel 2500 néző előtt.
Pat Cortina szövetségi kapitány kicsit megkavarta az első, a második és a harmadik számú támadósorokat úgy, hogy mindenhol maradt egy állandó pár: Gasparics-Garát Fanni és Kreisz Emma, Seregély Míra és Huszák Alexandra, illetve Metzler Regina és Leidt Madeline, ugyanakkor három jobbszélsőt, az osztrákok ellen hosszabbításos gólt szerző, 15 éves Hiezl Réka Effit, valamint Dabasi Rékát és Pázmándi Zsófiát forgatta. A kapuban a 150. válogatottságát ünneplő Németh Anikó és a védőpárok maradtak.
A Magyar Távirati Iroda összefoglalójában kiemelte: a magyarok eddig valamennyi, nyolc meccsükön álltak 0–2-re a németekkel szemben, ezt most szerették volna elkerülni.
Kiegyenlített csatát hozott az első harmad egy-egy kimaradt emberelőnnyel, de főleg Sandra Abstreiternek volt komolyabb védenivalója, egyszer mamuttal hárította Hiezl közeli fonák lapos kísérletét, majd Garát-Gasparics lövése csattant a jobb kapuvason.
A fordulást követően Baker Taylort küldték ki szabálytalan ütközésért, ebből Lilly Welcke a kaput megkerülve lőtt gólt a rövid alsó sarokba. Azonban gyorsan kiállították Ronja Harkot is, ebből pedig Seregély egyenlített egy higgadt fonák emeléssel a kapu elől, a két találat között hetven másodperc telt el. Közben Németh Anikó 1500. védése is megvolt tétmeccsen válogatott színekben.
A harmadik harmad hazai góllal indult, Luisa Welcke – az első gólszerző ikertestvére – szedte össze a lecsorgót, és a léc alá emelte. Következett egy magyar fór, de ez kimaradt. Ekkor már magabiztosabb volt a német együttes, alig lehetett helyzetbe kerülni. Huszák karsérülést szenvedett egy blokkolásnál, majd egy védelmi hibát Németh Anikó védéssel javított.
Az utolsó percre lehozta kapusát a vendégcsapat, és ugyan Baker Taylor a kapuba lőtt, de néhány tizedmásodperccel előtte letelt az idő, így a hazaiak örülhettek.
Ez volt a két csapat közötti kilencedik összecsapás és a hetedik német siker, tétmeccsen pedig a negyedik csata, amiből harmadszor nyertek a németek.
Pusztító érzésről beszélt Pat Cortina, a magyar válogatott szövetségi kapitánya azt követően, hogy csapata drámai körülmények között kikapott, és ezzel nem jutott ki a jövő évi olimpiára.
Nagyon sajnálom a lányokat, ők egy különleges csapatot alkotnak. Pusztító érzés így kikapni. Olyan meccset játszottunk, ahol keményen harcoltunk, és volt esélyünk. A németek a 2-1-es vezetésük után már jól irányították a játékot, de még a végén is maradt remény, ám sajnos az utolsó lövésünk idő után esett – mondta Cortina.
Azt a helyszínen is bemutatták, hogy Baker Taylor lövése a játékidő letelte után pár tizedmásodperccel esett, azonban az edzőknek ezen a tornán nem volt lehetőségük bírói visszajátszást (challenge-et) kérni, a játékvezetők mondták el Cortinának, hogy ha már „átugrik az óra, szünetet mutatva”, akkor az azt jelenti, hogy a rendes játékidő letelt.
A csarnok egyik eldugott szegletében leroskadó Baker csak annyit jegyzett meg az MTI-nek, hogy veszett szoros meccs volt, és nagyon közel volt az egyenlítés.
Seregély Míra, a magyar válogatott csatára könnyeivel küszködve nyilatkozta, hogy nagy fájdalmat érez a drámai körülmények között elszenvedett vereséget követően.
„Fáj! Nagyon küzdöttünk, csapatként, együtt, egymásért. Nehéz most bármit is mondani, nagyon közel voltunk álmainkhoz, az olimpiai kijutáshoz” – mondta.
A többi játékos is sírt az öltözőben, illetve annak előterében.
Kiss-Simon Franciska, a magyar válogatott hátvédje szerint apróságokon és rossz döntéseken múlott, hogy a csapat izgalmas mérkőzésen kikapott a házigazda németektől.
A második német gól után túlságosan akartunk. Előrefelé akartunk játszani, de nem ment, ekkor rossz döntéseket hoztunk, többször egyénieskedtünk, amikor pedig a kaput kellett volna támadni, például a végén hat az öt mezőnyjátékosra, akkor meg sokáig passzolgattunk. Apró dolgokon múlott most minden. Egy tízes skálán a maximális tízes most a fájdalmam – mondta Kiss-Simon Franciska.
A 15 éves Hiezl Réka Effi kiemelte, hogy végig küzdöttek, de sajnos kritikus helyzetben nem pattant úgy a korong, ahogy nekik jó lett volna.
„Mindent megtettünk, amit tudtunk. Egy célért jöttünk, nagyon kicsin múlott, hogy nem értük el” – mondta a válogatott legfiatalabb tagja, akinek ez volt az első felnőtt tornája, az osztrákok ellen hosszabbításos győztes gólt ütött szombaton, most pedig ő volt az egyik előkészítője Seregély Míra találatának.
Hiezl elárulta, hogy a második játéknapon eltörött a bal kezének középső ujja, és így kellett játszania a folytatásban, fájdalomcsillapítókat kapott.
„Próbáltam kizárni a fájdalmat, valamikor ez sikerült, valamikor nem. Egy blokkolás során törött el az ujjam, de így lőttem az osztrákoknak gólt” – tette hozzá.
3. forduló:
gól: Li. Welcke (28.), Lu. Welcke (44.), illetve Seregély (29.)
A végeredmény: 1. (és kijutott) Németország 9 pont, 2. Magyarország 5, 3. Ausztria 4, 4. Szlovákia 0
A japán csoport végeredménye: 1. (és kijutott) Japán 9 pont, 2. Franciaország 6 (14–8), 3. Kína 2, 4. Lengyelország 1
A svédországi csoport végeredménye: 1. (és kijutott) Svédország 9 pont, 2. Dánia 6 (6–7), 3. Norvégia 2, 4. Hollandia 1