A legjobbkor jött a győztes gól

2015.01.06. 10:37

461067972_slide.jpgA San Jose nyerte az egyetlen hétfő hajnali meccset az NHL-ben. Nem is akárhogyna, Marc-Edouard Vlasic 4,5 másodperccel a végső dudaszó előtt talált az újonc Michael Hutchinson kapujába, aki így is 34-szer védett remekül. Vlasic egy buli után elhozott korongot kapott tisztán Logan Couture-tól és bevágta. A Sahrks 37-19-re nyerte a kapura lövéseket, az első harmadban 13-4 volt az arány. Brent Burns 1+1-gyel, Joe Pavelski 0+2-vel zárta a meccset. Vlasic gólja egyébként a második legkésőbb született gólja a klub történetének, Jonathan Cheechoo 2005-ben négy másodperccel a vége előtt döntötte el az akkori, Los Angeles elleni meccset. Kanada világbajnok lett, minderről a hajtás alatt.

Egy remek hír a kanadai hoki szerelmeseinek. A házigazda nyerte a Torontóben rendezett U20-as világbajnokságot, miután a döntőben 5-4-re verte az örök rivális Oroszországot, amely már a 3. percben kétgólos hátrányban volt. Kanada a második harmad végén 5-1-re vezetett, a vége viszont nagyon szoros lett. A meccset 19 014-en látták a Maple Leafs csarnokában. A kilenc gólból hetet olyan hokis szerzett, aki már túl van a drafton. Kanada: Max Domi (Arizona), Anthony Duclair (NY Rangers), Nick Paul (Ottawa), Connor McDavid (2015-ös draftra esélyes), Sam Reinhart (Buffalo). Oroszoroszág: Dmitrij Judin (2015-ös draftra esélyes), Ivan Barbasev (St. Louis), Szergej Tolcsinszkij (Carolina), Nyikolaj Goldobin (San Jose). A bronzot a svédeket verő szlovákok nyerték, akiknek a kapusát Denis Godlát választották a torna MVP-jének.

Winnipeg Jets-San Jose Sharks 2-3