Csodás meccseken jutott tovább a Calgary és a Chicago

2015.04.26. 07:31

471170866_slide.jpgA Calgary csodálatos, 11 gólos meccsen győzte le az esélyesebb Vancouvert, ezzel 4-2-re megnyerte a sorozatot. 2004 óta először, de az 1989-es Stanley Kupa-győzelem óta is csak másodszor jutottak a második körbe. Pedig a meccs nagyon nem úgy nézett ki, hogy ebből győzelem lesz. Még tíz perc xem telt el és a Vancouver már 3-0-ra vezetett. Aztán a Flames a 26. percre már ki is egyenlítette az állást. Az utolsó harmadban négy hazai gól jött, igaz abból kettő üres kapus volt. Jiri Hudler négy pontig (2+2) jutott és öt olyan Calgary-hokis volt, aki három pontot gyűjtött. Különösen a Flames topsora villogott: Sean Monahan, Jonathan Gaudreau és Hudler 4 góllal és 6 gólpasszal zárt. Nem egyszerű feladat vár a Calgaryra, a következő körben a Winnipeget kisöprő Anaheim következik.

Őrült meccs volt Chicagóban is. Az első húsz percben hat gólt láthattak a nézők, a csapatok felváltva örültek, de a szünetre 3-3 volt az állás. A játékrész közepén, 101 másodperc alatt háromszor is zördült a háló. Alig több, mint 11 perc után a Blackhawks aztán kapus váltott, Corey Crawford onnantól hibátlanul védett. A meccs legjobbjának választott Duncan Keith lövése döntötte el aztán a harmadik harmadban a meccset. Egy távoli bombája utalt talált Pekka Rinne kapujába. A Chicago a következő körben a Minnesota-St. Louis meccs továbbjutója ellen folytatja.

A Nassau Coliseum utolsó meccse lehetett volna a Washington vendégjátéka, de az Islanders megragadta az utolsó esélyét, és 3-1-re nyert ezzel, 3-3-ra kiegyenlítette a párharcot. John Tavares gólt ütött, és gólpasszt is adott, Nyikolaj Kuljomin a győztes góljával lett a mezőny legjobbja. Szenzációsan csapta be a gólnál Braden Holtbyt. Voltak kapuvasak, szerencsés kapusok, és a meccs végén még egy jó kis bunyó is, amikor nagy hirtelen kiosztottak egy jó pár kizárást. A végig kiélezett csata hétfőn egészenbiztosan véget ér, a Verizon Centerben jön a mindent eldöntő hetedik meccs.

A Detroit megint idegenben szerzett előnyt, és a hatodik meccsét otthon játssza, így saját közönsége előtt juthat tovább. A harmadok vége felé esett mind a négy vendéggól, Patr Mrazek pedig 28 védésével lett hibátlan. A párharc folytatása ugyancsak hétfőn követketzik majd. A Tampa a sorozatban másodszor maradt gólképtelen, és továbbra sincs meg Steven Stamkos első gólja a playoffban.

New York Islanders-Washington Capitals 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Dan O'Rourke, Brian Pochmara

Gólszerző

NYI: John Tavares (2) ASST: Ryan Strome (1), Nick Leddy (4) 06:56; Nyikolaj Kuljomin (1) ASST: Nick Leddy (5), John Tavares (4) 50:33; Cal Clutterbuck (2) ASST: Johnny Boychuk (2) EN 59:07

WSH: John Carlson (1) ASST: Alekszandr Ovecskin (2), Troy Brouwer (2) PPG 19:55

Kapusok: Jaroslav Halak 38/39 – Braden Holtby 35/37.

Kiállítás: 36 – 14 . Kapura lövések: 38 – 39. Emberelőnyök: 0/1 – 1/3.

A párharc állása: 3-3.

Tampa Bay Lightning-Detroit Red Wings 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)

Tampa Bay, Amalie Arena, 19 204 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland

Gólszerző

TBL: -

DET: Riley Sheahan (2) ASST: Niklas Kronwall (1), Henrik Zetterberg (3) PPG 19:37; Drew Miller (1) ASST: Luke Glendening (1), Jonathan Ericsson (3) 35:46; Pavel Dacjuk (3) ASST: Jonathan Ericsson (4), Darren Helm (3) PPG 55:47; Danny DeKeyser (1) ASST: Kyle Quincey (3), Joakim Andersson (1) EN 58:22

Kapusok: Ben Bishop 27/29 – Petr Mrazek 28/28.

Kiállítás: 8 – 8. Kapura lövések: 18 – 30. Emberelőnyök: 0/3 – 2/4.

A párharc állása: 3-2 a Detroit javára

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 4-3 (3-3, 0-0, 1-0)

Chicago, United Center, 22 171 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt

Gólszerző

CHI: Patrick Sharp (3) ASST: Duncan Keith (4), Jonathan Toews (4) 10:37; Jonathan Toews (3) ASST: Patrick Sharp (2), Patrick Kane (5) PPG 12:14; Patrick Kane (2) ASST: Duncan Keith (5), Brad Richards (2) 19:54; Duncan Keith (2) ASST: Jonathan Toews (5) 56:12.

NSH: James Neal (3) ASST: Seth Jones (4) 01:10; James Neal (4) ASST: Cody Franson (2), Filip Forsberg (2) PPG 08:09; Matt Cullen (1) ASST: Mike Ribeiro (4) 11:16.

Kapusok: Scott Darling 9/12, Corey Crawford 13/13 – Pekka Rinne 28/32.

Kiállítás: 6 – 6. Kapura lövések: 32 – 25. Emberelőnyök: 1/2 - 1/3.

A párharc végeredménye: 4-2 a Chicago javára.

Calgary Flames-Vancouver Canucks 7-4 (1-3, 2-1, 4-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney

Gólszerző

CGY: Michael Ferland (1) ASST: Matt Stajan (2), David Jones (1) 17:02; Sean Monahan (2) ASST: Jiri Hudler (2), Dennis Wideman (4) 21:02; Johnny Gaudreau (2) ASST: Jiri Hudler (3), TJ Brodie (3) 25:35; Jiri Hudler (2) ASST: Sean Monahan (2), Johnny Gaudreau (3) PPG 46:14; Matt Stajan (1) ASST: Michael Ferland (2), David Jones (2) 55:43; Jiri Hudler (3) ASST: Sean Monahan (3), Johnny Gaudreau (4) EN 59:31; Michael Ferland (2) ASST: David Jones (3), Matt Stajan (3) EN 59:57.

VAN: Brandon McMillan (1) ASST: Chris Higgins (1), Bo Horvat (3) 02:36; Jannik Hansen (2) ASST: Shawn Matthias (1), Christopher Tanev (3) 07:32; Radim Vrbata (2) ASST: Daniel Sedin (2), Henrik Sedin (3) PPG 09:42; Luca Sbisa (1) ASST: Jannik Hansen (2) 30:36.

Kapusok: Jonas Hiller 1/3, Karri Ramo 17/19 – Ryan Miller 26/31.

Kiállítás: 4 – 6. Kapura lövések: 33 – 22. Emberelőnyök: 1/3 – 1/2.

A párharc végeredménye: 4-2 a Calgary javára