Mindenkit elfektetett, utána továbbütötte csapatát

2015.04.28. 09:46

471393264_slide.jpgA Washington nyerte a mindent eldöndtő hetedik meccset a New York Islanders ellen, és megint Jevgenyij Kuznyecov volt a nyerőember. A fiatal orosz hokis az egész Islanders-védelmet elfektette, az egyik palánktól szinte a másikig húzta, és amikor már mindenki a jégen volt, szépen a kapuba emelte. Kuznyecov 80 alapszakasz meccsen 11 gólig jutott, most a playoffban a hetediken már háromnál tart. Az utóbbi két-három évtized legjobb alapszakaszát produkáló New York-i csapat nagyon eltaktikázta ezt a meccset. A szezonban a legtöbb kapura lövéssel büszkélkedő Islanders mindőssze 11-szer próbálkozátt a gólszerzéssel, ilyen kevés talán egyszer sem volt tavaly október óta. A Capitals a következő körben egy másik New York-i, az alapszakaszt nyerő Rangers ellen folytatja a főcsoport előddöntőben.

A hetedik meccs dönti majd el a Detroit és a Tampa párharcát, amelyet most a Bolts idegenben nyert meg, méghozzá elég simán. Tyler Johnson ötödik playoff-gólja adta meg az alaphangot, már a negyedik percben. A Detroit Tomas Tatar emberelőnyből ütött góljával tudott csak szépíteni 3-0 után. Majd a harmadik harmad legelején ugyanő már szorossá is tette a meccset. A Red Wings kapusának, Petr Mrazeknek volt néhány nagy bravúrja, így akár nagyobb is lehetett volna a különbség a két csapat között, a mindent eldöntő meccset szerdán játszák majd Tampában. A vendégektől Nyikita Kucserov három gólpasszt is adott, Steven Stamkos viszont még mindig gólnélküli a rájátszásban. Az ideges hangulatra jellemző, hogy négyszer is bunyó miatt állt a meccs.

Washington Capitals-New York Islanders 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, Dan O'Halloran, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

WSH: Joel Ward (1) ASST: Brooks Orpik (1), Alekszandr Ovecskin (3) 38:35; Jevgenyij Kuznyecov (3) ASST: Jason Chimera (2), John Carlson (3) 52:42.

NYI: Frans Nielsen (1) ASST: Thomas Hickey (1), Ryan Strome (2) 43:13.

Kapusok: Braden Holtby 10/11 - Jaroslav Halak 24/26.

Kiállítások: 2 - 0. Kapura lövések: 26-11. Emberelőnyök: 0/0 - 0/1.

A párharc végeredménye: 4-3 a Washington javára.

Detroit Red Wings-Tampa Bay Lightning 2-5 (0-2, 1-1, 1-2)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 027 néző, vezette: Dave Jackson, Steve Kozari.

Gólszerzők

DET: Tomas Tatar (2) ASST: Niklas Kronwall (2) PPG 32:26; Tomas Tatar (3) ASST: Pavel Dacjuk (2) 41:39

TBL: Tyler Johnson (5) ASST: Nyikita Kucserov (2), Victor Hedman (3) 03:47; Jason Garrison (1) ASST: Steven Stamkos (3), Nyikita Kucserov (3) 11:10; Tyler Johnson (6) ASST: Ondrej Palat (2), Nyikita Kucserov (4) 29:09; Alex Killorn (2) 54:51; Cedric Paquette (1) SHG - EN 59:03.

Kapusok: Petr Mrazek 23/27 - Ben Bishop 22/24.

Kiállítások: 12 - 22. Kapura lövések: 24 - 28. Emberelőnyök: 1/7 - 0/2