Olyat védett, hogy maga is alig hitte el

2015.05.02. 10:30 Módosítva: 2015.05.02. 11:26

Nyikita Kucsarov idei első playoff-gólja és Ben Bishop káptázatos védései – a legnagyobbról videó a hajtás alatt – rögtön a Tampa montreáli győzelmét hozta a két csapat főcsoport-elődöntőjének első meccsén. A floridai csapat ráadásul idegenben szerzett előnyt.

Ez nem sikerült a Minnesotának, amely már az első harmadot csúnyán elbukta Chicagóban, a Blackhawks egy gól előnyt a végére megtartott.

Montréalban ez első harmad gól nélkül zárult, de nem unatkoztak a nézők. Ben Bishop, a vendégek kapusa többször a nagyot védett, de a szerencsével sem állt hadilábon. Egyszer egy kapuvasról visszapattanó korongból lett nagy helyzet, de bravúros spárgával védte a 43 védéséig jutó kapus. A második játékrészben már a Montréal kapuja előtt is adódott lehetőség, de a nap védését megint Bishop mutatta be, amikor Tomas Plekanecék passzolták ki a védelmet, aztán a cseh ütötte rá, Bishop elvetődve védett hihetetlen nagyot.

A harmadik harmadban aztán két szerencsés gól jött. Előbb Tampa-csatár, Tyler Johnson már a hetedik gólját ütötte, a harmad utolsó szakaszában Max Pacioretty egyenlített. Előbb egy védőről, majd a kapuson megpattanó korongból lett gól. Jött a két hosszabbítás, és a 83. percben Kucserov egy lapos, sarokra tartó lövéssel szerezte meg a győztes gólt. Vasárnap jön a második meccs, megint Montréalban.

Az első harmadban átrobogott a Chicago a Minnesotán, rögtön a 75. másodpercben Brandon Saad viharzott el, és a rövidbe vágta. Patrcik Kane, majd majdnem két perccel később Marcus Kruger találataival már negyedóra után 3-0 volt a hazaiaknak.

A második játékrészben jött a vendégek nagy feltámadása, és nyolc perc alatt egyenlítettek. Előbb Jason Zucker kapáslövése ment be, aztán kétszer is a védők, meg Corey Crawford kapus szerencsétlenkedett, és máris 3-3 volt az állás. A meccs azonban még ebben a harmadban eldőlt.

Teuvo Teravainen elképesztő kapuvasas bombája talált utat. Aztán az utolsó harmadban Crawford bemutatott egy zseniális védést, így sikerült a párharc első győzelmét otthon tartani. A 20 éves finn, Teravainen ezzel a góllal lett a meccs embere, élete harmadik playoff meccsén az első gólját ütötte.

Montréal Canadiens-Tampa Bay Lightning 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 287 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.