Ilyen már 12 éve nem volt Anaheimben

2015.05.04. 09:53

Hatodik playoff meccsét is nyerte az Anaheim, ráadásul most nullára verte a Calgaryt. De a Montréal sem vidámabb, amely mindkét hazai meccsét bukta a Tampával szemben. És, hogy a sor teljes legyen, a Chicago is 2-0-ra vezet a Minnesota elleni sorozatban. Az Anaheim ráadásul egy több, mint egy évtizedes rekordot állított be, hogy mit, a hajtás alatt kiderül.

A legnagyobb siker a Tampáé, amely hatot ütött a szezon legjobbj kapusa díjra pályázó Carey Price-nak, beindult Steven Stakos is, akinek végre meg van az első gólja a sorozatban, három ponttal zárta a meccset, Nyikita Kucserov duplázott, és nem mellékesen négy Tampa-gól esett emberhátrányból, ez pedig korábbi 23 lehetőségből egyszer sem sikerült a floridai csapatnak. A Bolts így 2-0-s előnnyel utazik haza. A legelején még a hazai szurkolók örülhettek, amikor Jeff Petry távoli bombája akadt be. Aztán az első előny Valtteri Fippula ütötte be, miközben mind a két oldalon maradtak ki nagy helyzetek.

Aztán jött Steven Stamkos, szép szóló végén ütötte meg első playoff gólját. A harmadik harmad elején a negyedik emberelőnyös vendéggól már a kiütést vetítte előre, bár Tom Gilbert szépíteni tudott, J.T. Brown hatodik gólja valóban demoralizáló volt. A végén elszakadt a cérna a hazaiaknál, Brandon Prust provokált verekedést, végleges kizárást kapott. A két csapat most elköltözik Floridában és a Amalie Arenaban szerdán játssza majd a harmadik meccset.

Sorozatban a hatodik meccsét is megnyerte, még vereség nélkül áll az Anaheim a 2015-ös rájátszásban. A Calgary a második meccsen sem tudta megállítni a kaliforniai hengert. Frederik Andersen 30 véddéssel hozta pályafutása első shutoutját a rájátszásban, Hamphus Lindholm 16. playoff meccsén az első gólját ütötte. Az, hogy csak 3-0 lett a vége Karri Ramo érdemes is, a Flames-kapus elképesztő bravúrokat mutatott be.

A Ducks 2003 óta nem kezdte ilyen jól a rájátszást, hat egymás utáni sikere pedig 2006 óta nem volt. Az előbbi sorozatban Jean-Sebastien Giguere, az utóbbiban Ilja Brizgalov volt a kapus, Andersen az ő rekordjaikat állította be. Corey Perry és Ryan Getzlaf is 8-8 gólpassznál jár már. A Calgarynak hazai jégen, kedden nyílik lehetősége a visszavágásra.

Nagyon simán nyert a Chicago is, amelynek összes sztárja, Jonathan Toews, Patrick Kane és Patrick Sharp is betalált, Kane ráadásul kétszer is. Emberhátrányból esett az első, Toews lövése éppen csak túlcsorgott Devan Dubnykon. A Minnesota idén január közepe óta először kapott ki egymás után két meccsen. Kane a 101. playoff-meccsét játszotta és két góljával a 101. pontnál tart. A még mindig csak 26 éves csatár a hetedik idényében ötödször érte el a 10 pontot a playoffban. A folytatás kedden az Xcel Energy Centerben.

Montréal Canadiens-Tampa Bay Lightning 2-6 (1-1, 0-3, 1-2)

Montréal, Centre Bell, 21 287 néző, vezette: Chris Lee, Brad Watson