101 másodpercen múlt a Rangers kiesése

2015.05.09. 10:03

Utolsó percekben jött a fordulat a Madison Square Gardenben, a New York Rangers 58:19-nél egyenlített, majd a hosszabbításban megnyerte a Washington elleni meccset, ezzel már 3-2-re szépített. Nyugaton az Anaheim nagy léptekkel halad a Chicago elleni főcsoportdöntő felé. A negyedik meccsen Calgaryban nyert.

Egyre több washingtoni drukkerben sejlenek fel azok a szörnyű pillanatok, amelyek 1985 óta már kilencszer kisérték a Capitals playoffját, vagyis ennyiszer fordult elő, hogy 2-0-s, vagy 3-1-es vezetésről elbukjon rájátszásbeli párharcot. Most 1 perc 49 másodpercre voltak a továbbjutástól, de a Rangers megfordította a meccset.

Hiába lőtte szét a hazai csapat Braden Holtby kapuját, csak nem jött össze a gól, és a Capitals Curtis Glencross harmadik harmad közepén ütött góljával majdnem a végéig vezetett. Aztán jött Chris Kreider, a playoffban már harmadszor és egyenlíteni tudott. Közben azért volt sokszor tömegjelenet mindkét kapu előtt, a Washington egy érvénytelen gólt is ütött. Aztán a hosszabbításban jött Ryan McDonagh és eldöntötte a meccset. Derek Stepan egy lövőcsellel elfektetett három washingtonit is, majd McDonagh elé passzolt, aki bevágta. A nagyon fontos hatodik meccset vasárnap játsszák Washingtonban.

Calgaryban is hasonló izgalmak voltak, de lényegesen kevesebb drámai pillanattal. Egy gyors vendéggólra pillanatok alatt jött a válasz. Sean Monahan, majd Micheal Ferland 53 másodperc alatt megfordította az állást.

Ahogy telt-múlt az idő, fáradt a Calgary és az Anaheim folyamatosan vette át a játék irányítását. A második harmadban 9-8, majd az utolsóban 11-8 volt a kapura lövések aránya a javukra. Andrew Cogliano egyenlített, majd az utolsó játékrész legelején, egy emberelőnyös góllal Matt Beleskey a győztes gólt is megszerezte. A végére maradt Patrick Maroon üres kapus gólja.

Az Anaheim vasárnap, hazai jégen döntheti el a párharcot. Komoly esélyekkel várhatja az ötödik meccset, hiszen már 21 találkozó óta nem kapott ki otthon a Calgarytól. Ha így fog történni megint, akkor 2007 óta először jut be a Ducks a főcsoportdöntőbe.

New York Rangers–Washington Capitals 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Wes McCauley, Kevin Pollock

Gólszerzők

NY Rangers
Chris Kreider (3) ASST: Derek Stepan (3), Keith Yandle (3) 58:19
Ryan McDonagh (2) ASST: Derek Stepan (4), Jesper Fast (2) 69:37

Washington
Curtis Glencross (1) ASST: Matt Niskanen (4), Tom Wilson (1) 50:54

Kapusok: Henrik Lundqvist 28/29 – Braden Holtby 41/43.

Kiállítások: 4 – 4. Kapura lövések: 43 – 29. Emberelőnyök: 0/2 – 0/2.

A párharc állása: 3-2 a Washington javára.

Calgary Flames–Anaheim Ducks 2-4 (2-1, 0-1, 0-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Andrew Cogliano (2) ASST: Kyle Palmieri (2) 36:42
Matt Beleskey (4) ASST: Jakob Silfverberg (6), Francois Beauchemin (5) PPG 41:11
Patrick Maroon (4) EN 59:23

Kapusok: Karri Ramo 25/28 – Frederik Andersen 25/27.

Kiállítások: 10 – 6. Kapura lövések: 27 – 29. Emberelőnyök: 0/2 – 2/4.

A párharc állása: 3-1 az Anaheim javára