Kikoptak a kanadaiak az NHL-ből

2015.05.13. 08:38 Módosítva: 2015.05.13. 08:39

A hoki őshazajában most már csak a válogatott sikeres prágai vb-szereplésében bízhatnak. 1993 után megint nem kanadai nyeri a Stanleyt. Az utolsó ilyen, a Montreal Canadiens 4-1-re kapott ki Tampában, és összesítésben 4-2-vel búcsúzott a rájátszástól. A hét kanadaiból öt ott volt a rájátszásban, de a főcsoportdöntőbe végül egy sem jutott el.

A hatodik meccsen a nyomás inkább a Tampán volt, amely otthon is játszott, ráadásul az utolsó két meccset a Montréal nyerte, amely a találkozón is jobban kezdett. Az első ziccert Tomás Plekanec hagyta ki. Aztán Nyikita Kucserov már nem hibázott, és egy harmad után a Bolts volt előnyben. A meccs legjobbjának választott Steven Stamkos beindult, már a harmadik gólját szerezte, egy védő takarásából, hatalmas lövésből, majd a negyvenedik percre gyakorlatilag minden eldőlt. Ondre Palat emberelőnyből volt eredményes és már 3-0 volt a hazaiaknak.

Az utolsó harmadban becsülettel ment előre a Montréal, de Ben Bishop majdnem hibátlanul védett, többször nagy bravúrral. Egyszer nem tudott, ezt Max Pacioretty ütötte be, ez volt a Canadiens szezonbeli utolsó gólja. Azt már az egész kanadai kispad lehajtott fejjel figyelte, ahogy Nyikita Kucserov a második gólját üres kapuba üti, az orosz három pontot szedett össze a meccsen. A Tampa 2011 jutott megint a főcsoportdöntőbe, és a négy évvel ezelőtti kertetből csak Victor Hedman és Steven Stamkos maradt hírmondónak. A Lightning a New York Rangers-Washington párharc továbbjutója ellen folytatja. Ott lesz majd az igaz dráma, csütörtök hajnalban jön a hetedik meccs.

Érdemes rögzíteni azt a tényt is, hogy a négy elődöntős között kettő olyan is lesz, amely nem éppen a téli sportjáról ismert környezetből, Kaliforniából és Floridából került ki.

Tampa Bay Lightning-Montréal Canadiens 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)

Tampa Bay, Amalie Arena, 19 204 néző, vezette: Chris Rooney, Kelly Sutherland.