Fejjel próbált gólt szerezni az NHL-hokis

2015.05.20. 10:18

Egészen a harmadik hosszabbításig húzták Anaheimben a felek, amikor a chiagói Marcus Kruger eldöntötte a meccset, ezzel a Blackhawks idegenben egyenlített. Pedig az elején még nagyon úgy tünt, hogy a nyugati döntő második meccsén gólparádé lesz. Ilyen hosszú meccs még sosem volt a Chicago történetében.

Nagyon bekezdett a Blackhawks a nyugati döntő második meccsén. Alig több, mint hat perc telt el és már két góllal vezetett Anaheimben. Andrew Shaw és Marian Hossa is emberelőnyből talált be. Aztán a harmad fele sem telt el és egy szerencsés, chicagói lábról bepattanó koronggal zárkózott a Ducks, a második harmad végén pedig Corey Perry már a nyolcadik gólját vágta be.

Utána hosszú-hosszú ideig, hihetetlen elánnal gyúrták egymást a csapatok. Volt közben egy meg nem adott chicagói gól is. Andrew Shaw gyakorlatilag befejelte a kapuba a korongot.

Egészen a 117. percig és a 118. kapura lövésig tartott a meccs. Ekkor Brent Seebrook bombázta kapura, a kipattanót pedig Marcus Kruger ütötte be közelről. Ez volt a Chicago nem rövid történetének leghosszabb meccse, de az Anaheimnél is ez volt a második leghosszabb. Az eddigi leghosszabb a 2003-as, Dallas elleni playoff-meccs, amely az ötödik hosszabbításban dőlt el végül. A kapura lövések száma pedig 62-56 lett a hazaiak javára.

Anaheim Ducks-Chicago Blackhawks 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 234 néző, vezette: Kevin Pollock, Wes McCauley.

Gólszerző

Anaheim: Andrew Cogliano (3) ASST: Nate Thompson (2), Cam Fowler (5) 09:14, Corey Perry (8) ASST: Ryan Getzlaf (12), Sami Vatanen (6) 37:30.

Chicago: Andrew Shaw (2) ASST: Duncan Keith (9), Jonathan Toews (8) PPG 02:14, Marian Hossa (2) ASST: Bryan Bickell (5), Brad Richards (4) PPG 06:19, Marcus Kruger (2) ASST: Brent Seabrook (3), Johnny Oduya (3) 116:12.

Kapusok: Frederik Andersen 53/56 - Corey Crawford 60/62.

Kiállítások: 10 - 10. Kapura lövések 62 - 56. Emberelőnyök: 0/5 - 2/5.