Brutális mészárlással egyenlített a Rangers

2015.05.27. 09:21

Még semmi nem dőlt el, az NHL idei szezonjának egyik döntőse sem ismert. A Tampa nem tudott élni a lehetőséggel, és saját közönsége előtt kiütéses vereséget szenvedett a New York Rangerstől. Az utolsó harmad volt sokkoló, negyedóra alatt ót gólt vágott a hétig jutó Rangers.

Sokan azt mondták, ha a Rangers képes lesz visszavinni a sorozatot New Yorkba, vagyis győzni tud Tampában, akkor senki sem állítja meg Nash-ket, és 2014 után ismét a Stanley Kupáért játszhatnak. Ennek most tanúbizonyságot is adhatnak, hiszen valósággal lemészárolták a Tampát a hatodik meccsen Floridában. Az első harmadban még nem volt durva a különbség, sőt. A Bolts 16-7-re nyerte a kapura lövéseket, az eredményjelző azonban 2-1-es New York-i vezetést mutatott húsz perc játék után. Előbb Derrick Brassard egy közeli, majd Keith Yandle egy távoli ütéssel talált be Ben Bishop kapujába. A játékrészt Ryan Callahan kiugrásából szerzett gól zárta le.

A második harmadban kiegyenlítettebb volt a játék, helyzetek akadtak itt is, ott is, bár Henrik Lundqvistnak azért többször kellett hatalmasat védenie. A harmadik harmadban aztán gyakorlatilag négy perc alatt lerendezte a meccset a Rangers, az első idei playoff-góljait szerző J.T. Miller és James Sheppard, majd Brassard második góljaival már 5-1 volt az előny. Csúsztak-másztak a Tampa játékosok, Bishop egyszer a hátával is mentett, de a demoralizált kapust, az ötödik gól után Andrej Vaszilevszkijre cserélték. Nyikita Kucserov kétszer próbált kozmetikázni az eredményen, de Rick Nash emberelőnyös, és Brassard üres kapus góljaival maradt a négygólos különbség.

Derick Brassard élete egyik legjobb meccsét játszotta. A 27 éves csatárnak ez a harmadik playoffja, de mesterhármasa, és öt pontos meccse még sosem volt. 18 meccsen most 9 gólnál, és 16 pontnál jár. Rangers-hokis már elég régen triplázott a rájátszásban, még Michael Nylandernek sikerült 2007-ben, idegenben pedig a legendás Wayne Gretzky volt 1997-ben. Lundqvist 36-szor védett, Miller gólja mellett három gólpasszt osztott ki. A mindent eldöntő meccset pénteken játsszák a MSG-ben. A Brassard, Nash, Miller hármas 5 gólt és 8 gólpasszt hozott össze ezen a meccsen.

Tampa Bay Lightning–New York Rangers 3-7 (1-2, 0-0, 2-5)

Tampa Bay, Amalie Arena, 19 204 néző, vezette: Chris Rooney, Kelly Sutherland.

Derick Brassard (9) EN 58:19

Kapusok: Ben Bishop 21/26, majd Andrej Vaszilevszkij 6/7 – Henrik Lundqvist 36/39.

Kiállítások: 8 – 8. Kapura lövések: 39 – 34. Emberelőnyök: 1/3 – 1/3.

A párharc állása: 3-3.