Megvan Ovecskin 900. pontja

2015.10.21. 13:26

Sidney Corsby viszont idén először ütött gólt, a Canadiens sorozatban hetedszer nyert, száz százalékos, Shane Doan az 1400. meccsét játszotta.. A Washington 6-2-re nyert a Calgary otthonában. A vendégeknél Alekszandr Ovecskin gól tütött és gólpasszt is adott. Az orosz így már 479 gólnál és 422 gólpassznál jár, ami 901 pont. Mindezt a 764. meccsén érte el, az első a franchise történetében, aki eljutott eddig a mérföldkőig. Alekszandr Mogolnij, Alekszandr Kovaljov és Szergej Fjodorov után a negyedik legeredményesebb orosz hokis az NHL-ben.

A Montreal lett az NHL hatodik csapata, amely hét győzelemmel kezdte a szezont. A dicsőséglista: Buffalo (1975), Quebec (1985), New Jersey (1993), Toronto (1993), Pittsburgh (1994). Carey Price 38 védéssel hozta le kapott gól nélkül a meccset. Az Islandersben védő Jaroslav Halaknak pedig 37 védés kellett a shutouthoz. A Columbus továbbra is nyeretlen a bajnokságban. Tyler Seguin és Jamie Benn góljaival tovább száguld a Dallas. Seguin 5, Benn pedig 6 meccse pontszerző, mindkettőjüknek 10-10 pontja van amellyel elsők a vonatkozó statisztikában. Benn 1989 óta az első Dallas-hokis, aki ilyen sorozatot produkál, ami 26 éve Brian Bellows sikerült.

Hosszabbítással, illetve szétlövéssel nyert a Pittsburgh, a New Jersey és a Nashville is. A Pens kapitánya első szezombeli gólját szerezte. Shane Doan, a Coyotes kapitánya az 1400. meccsét játszotta, a nyolcadik ilyen hokis az NHL történetében, és csak a negyedik franchise amely ilyen hokist adott, a Detroit hármat is.

Megsérült 4-6 hetet kénytelen kihagyni Duncan Keith, a Chicago védője. Visszavonul Curtis Glencross, aki az elmúlt idényben a Calgaryban és a Washingtonban is hokizott. Az Anaheimben kezdett 2006-ban, majd a Columbus, az Edmonton következett. 2008 és 2015 között a Calgary hokisa volt. Nyáron a Torontónál és a Coloradónál is próbálkozott, de sehol sem kapott szerződést. A 33 éves hokis 507 meccsen 134 gólt ütött, 141 gólpasszt adott.

New Jersey Devils-Arizona Coyotes 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0, video)

Pittsburgh Penguins-Florida Panthers 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 1-0, video)

Columbus Blue Jackets-New York Islanders 0-4 (0-1, 0-0, 0-3, video)

Philadelphia Flyers-Dallas Stars 1-2 (0-1, 0-1, 1-0, video)

Montreal Canadiens-St. Louis Blues 3-0 (1-0, 1-0, 1-0, video)

Nashville Predators-Tampa Bay Lightning 5-4 (1-0, 2-3, 1-1, 0-0, 1-0, video)

Calgary Flames-Washington Capitals 2-6 (1-1, 0-3, 1-2, video)