Csődöt mondott a női kéziválogatott

2010. december 14., kedd 18:32

A magyar csapat végig hátrányban volt, erőtlenül támadott, rosszul védekezett és 27-19-re kikapott az Európa-bajnokság lillehammeri középdöntőjében, de ha szerdán győz, még elődöntős lehet.

Rengeteg hibával játszott, csak néhány jó perce volt a magyar válogatottnak a norvég-dán rendezésű Eb második középdöntős meccsén. Az elődöntőbe jutáshoz Hollandiát mindenképpen le kellett volna győzni, de a támadójáték akadozott, az ellenfél gyors indításokból könnyen elhúzott. A második félidőben sem sikerült semmi, a vége csúnya vereség lett.

Az első három akciónk kimaradt, végül az első magyar gólt Szucsánszki lőtte a 4. percben. A hollandok többször átrohantak rajtunk, az 5. percben 3-1-re vezettek, majd egy perc alatt jött 3 holland gól. Az eladott labdák után nem sikerült visszarendeződni, Mátéfi Eszter a 6. percben, 5-1-nél (a hollandok minden góljukat leindításból lőtték) időt kért, és határozottabb, összeszedettebb játékot kért a csapattól.

A 8. percben Tomori talpról, 10 méterről lőtt nagy gólt, majd Bulath is talpról, alulról lőve talált be, 5-3. A kapuban Pálinger szinte nem találkozott a labdával (10. perc, 7-3), a védekezés semmit sem javult. A 15. percben két átlövésgóllal kapaszkodtunk fel 8-6-ra, és Pálinger is védett két nagyot. Nem sikerült tartósan felzárkózni, (25. perc, 13-8), Szucsánszki két hetesgóljával lett 13-10. Megint nekünk követhetetlen sebességre kapcsoltak a hollandok, félidőben 15-10-re vezettek.

A második félidőben sem jött változás, a parádézó hollandok nagyon megverték az összeomló, hitehagyott magyar csapatot (37. perc, 18-11). Tetszés szerint szerezték góljaikat, nagy volt a különbség a két csapat között (41. perc, 21-12).  Tomori összeakaszkodott Lameinnel, a pofozkodás miatt 2-2 percre kiállították őket.

Középdöntő, 2. forduló

II. csoport (Lillehammer):
Hollandia-Magyarország 27-19 (15-10)
gól: van der Heijden 6, Visser 5/3, Bont 4, Groot 4, Abbingh 2, Snelder 2, Hilster 2, van der Wissel 1, Lamein 1, illetve Szucsánszki 6/3, Tomori 3, Kovacsics 3, Bulath 2, Kovacsicz 2, Sopronyi 1, Szamoránsky 1, Szabó 1

Norvégia-Ukrajna 32-19 (13-6)
Franciaország-Svédország 22-21 (11-9)
Az állás: 1. Norvégia 6 pont (118-78), 2. Svédország 6 (103-84), 3. Hollandia 4 (91-80), 4. Franciaország 4 (85-96), 5. Magyarország 4 (79-104), 6. Ukrajna 0

I-es csoport (Herning):
Dánia-Horvátország 31-19 (16-10)
Spanyolország-Oroszország 30-22 (16-12)
Románia-Montenegró 23-21 (13-12)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Dánia 8 pont, 2. (és továbbjutott) Románia 6, 3. Montenegró 4, 4. Spanyolország 2 (95-96), 5. Oroszország 2 (94-104), 6. Horvátország 2 (94-120)

A félidő közepére Herr belelendült, egyre többet védett, a 46. percre feljöttünk 22-15-re. A hollandok tudták, megnyerték a meccset, visszavettek a rohanásból, a magyar csapat emberelőnyből sem tudott közelebb kerülni, úgy sem, hogy Hollandia hét percig nem lőtt gólt (51. perc, 22-16).

A rossz magyar lövéseket van der Wal kiemelkedő százalékkal védte, és nem sikerült szépen kikapni sem: az 55. percben Tomori kirívó sportszerűtlenséget követett el, egy ellene elkövetett szabálytalanság után a földön fekve hasba rúgta a szintén fekvő Lameint, mindkettőjüket kiállították és piros lappal kizárták.

A 27-19-es végeredményt megalázó, időntúli szabaddobásból állították be a hollandok: Groot lövése a sáncoló kezeken és Herren irányt változtatva perdült a kapuba. Az egymás elleni 39 párharcot tekintve ez volt a második holland siker, az előző 21 éve volt.

A magyar csapat csődöt mondott, Hollandia végig vezetve verte a rosszul védekező, erőtlenül támadó, végig esélytelen és összeomló válogatottat. Félidőig nem volt szélről lőtt gólunk, csak Szucsánszki dicsérhető, de a meccs végére ő is elvesztette a hitét.