40 perc jó játék nem érhetett elődöntőt

2010. december 15., szerda 19:59

Második félidei energikus játékával Svédország 24-19-re verte az első félidőben jól játszó magyar női kézilabda-válogatottat. Az utolsó negyedórában egyetlen gólt lőtt a csapat, így nem nyerhetett, és utazik haza, a helyosztókon már nem játszhat.

A magyar női kézilabda-válogatott az olimpián nem tört meg attól, hogy kilenc illetve tizenegy gólos vereséget szenvedett, képes volt talpra állni. A hollandok szétfutották kedden a mieinket az Európa-bajnokságon, végül nyolc góllal nyertek.

A fantasztikusan induló svédek az első négy meccsüket megnyerték, negyedszerre a norvégokat verték átütő játékkal. Kedden a franciáktól kaptak ki, sejteni lehetett, hogy kétszer egymás után nem fognak.

Jól kezdett a válogatott, Szucsánszki rögtön négy gólt lőtt az elején, így az első perctől vezettünk. A félidőig a Fradi irányítója volt a csapat vezére, 10-7-es vezetésnél egyedül annyit lőtt, mint az ellenfél. Kovacsics és Bulath is hozzátette a magáét, a félidő végén pedig Vérten volt eredményes.

A svédek előbb a szélről, majd középről is megtalálták a magyar védelem réseit, de így is 12-10-re vezettünk, egyben a legfontosabbkor mutatta a csapat a legjobb félidejét.

A fordulás után Bulath lőtt nagy gólt, majd Szabó csípett el egy bejátszást, és a kapuba pattintott. 15-12-es vezetést két perc alatt eladta a csapat – a rugdosódása ellenére sem eltiltott Tomori határozatlansága és hibái ekkor voltak feltűnőek -, így a falunk előtt gyorsan felálló svédek miután négy gólt lőttek zsinórban, átvették a vezetést.

Utána még egyszer sikerült visszakapaszkodni, egyszer még vezettünk, de a svédek 20-18-as vezetésénél látszott igazán, elfogyott az erő és az ötlet a támadásból. A svédek megérezték, mit kell tenniük, a magyaroknak pedig semmi sem sikerült, és ekkor már Pálinger sem fogott labdákat.

12 perces gólszünet után Szamoránsky nagy passzt kapott Szucsánszkitól, és be is lőtte. 21-19 után emberhátrányba kerültünk, a svédek gyors gólja után Bulath hibázott, utána pedig egy újabb góllal el is dőlt a meccs.

A svédek, ha indulhattak volna, akkor sem tették, taktikusan óvták az eredményt, nem akarták megsemmisíteni a végére teljesen kifulladó csapatot.

A két győztes meccs - Szlovénia, Franciaország - után annál lényegesen több volt még ebben a tartalékos csapatban is, minthogy a kilencedik vagy a tizedik helyen fejezze be a tornát.

Mátéfi Eszter kapitány így látta: "Amíg bírtuk erővel, közel 45 percig, addig jól játszottunk. Elfáradtunk, nem tudtunk újítani, elmaradtak a gólok, és ezért kikaptunk. Sajnálom, mert becsületesen küzdöttünk. Amennyiben Görbicz vagy Zácsik ismét a csapat rendelkezésére áll, újabb lehetőségek jönnek, és ez az eredményekben is megmutatkozik majd."

Pálinger Katalin, aki a 250. alkalommal volt válogatott, így nyilatkozott: "Az első félidőben jó volt a védekezés, de fokozatosan elfogyott az erő és az ötlet. Ekkor már a lövéseink sem voltak jók, és a rutinosabb, higgadtabb svédek ezt kihasználták. Küzdöttünk, de most ez ennyire volt elegendő. A második félidőben már nem tudtuk megakadályozni azokat a támadásokat, amelyeket az elsőben még sikerült."

Jegyzőkönyv:

II. csoport (Lillehammer):
Svédország-Magyarország 24-19 (10-12)
gól: Torstenson 8/3, Johansson 6, Wiel Fredén 4, Gulldén 2, Boson 2, Rosengren Jacobsen 1, Flognman 1, illetve Szucsánszki 8/3, Bulath 3, Szabó 2, Vérten 2, Kovacsics 2, Szamoránsky 1, Kovacsicz 1

Eredmények: Norvégia-Hollandia 35-13 (18-9), Franciaország-Ukrajna 31-19 (16-13)
A végeredmény: 1. Svédország 8 pont, 2. Norvégia 8, 3. Franciaország 6, 4. Hollandia 4, 5. Magyarország 4, 6. Ukrajna 0