14-gyel is vezetett, nyolccal nyert a Fradi

2012. március 31., szombat 21:40

A női kézilabda KEK címvédője, a Ferencváros sorrendben a harmadik orosz csapatot kapta meg a sorozatban: a Rosztov valamint a Zvezda Zvenyigorod után a legerősebbet, a Volgográdot is legyőzte.

Eredetileg nyolcgólos előnnyel lett volna elégedett a meccset Dabason játszó Fradi, ami Tomori Zsuzsa időn túli szabaddobásával össze is jött.

34-26-os végeredmény tükrözi, hatalmas volt a tempó, már a félidőben húszat lőtt a magyar csapat. (20-8)

A hatalmas rohanást természetesen nem bírta végig erővel a hazai csapat, pedig a második félidő elején tizennégy góllal is vezettek Zácsikék (24-10), de a végén az oroszok többször tudtak rendezetlen védelem ellen támadni, és szűkítették a hátrányukat.

A Fradi válogatottjai: Szucsánszki, Zácsik, Szamoránsky, Kovacsicz, Tomori kimagaslóan játszottak.

A jövő szombati visszavágón meg kell őrizni az előnyből, és akkor két egymást követő évben döntőt játszhat a Ferencváros, ami senkinek sem sikerült eddig.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Dinamo Volgográd (orosz) 34-26 (20-8)
gólszerzők: Tomori, Zácsik 8-8, Zivkovic 5, Szamoránsky, Kovacsicz 4-4, Szarka, Cifra 2-2, Szucsánszki 1, illetve Levina 7, Grebenykinya, Kocsetova, Goncsarova, Vedehinya 3-3, Jacenko, Pidpalova 2-2, Sztyepanova, Divak, Afgyekova 1