Az EHF-kupa Final Fourjában a Pick Szeged

2014. április 27., vasárnap 20:52

A Pick Szeged a portugál Sporting legyőzésével az EHF-kupa legjobb négy csapata közé került. Kétgólos idegenbeli vereség után 28-26-ra nyert, és 55-51-es összesítéssel ment tovább.

Nem indult könnyen a meccs, ugyan a Szeged 5-2-re is vezetett, Vadkerti Attila lerohanásból lőtte a gólokat, de a Sporting hamar egyenlített. Ezután viszont beindult a Pick, jól használta ki az emberelőnyt, és a már három gólnál járó Parrondo vezetésével 9-5-re elhúzott. Még két gólra feljött a Sporting, de a szegedi támadások továbbra is pontosabbak voltak, a félidő végére 16-10-re vezettek.

A második félidőben Pastor edző szerint is már csak kontrollálták az eseményeket a hazaiak. A 40 százalék felett védő Mikler tartást adott a csapatnak, és ugyan egyszer még hétgólos is volt a szegedi előny, de maradt a félidőben beállt különbség (28-22).

A legjobb négybe már korábban bekerült a Füchse Berlin, a Montpellier és a Constanta. A sorsolást pénteken tartják Bécsben.

EHF Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
Pick Szeged-Sporting CP (portugál) 28-22 (16-10)
gól: Mindegia 7, Balogh 5, Vadkerti 4, Parrondo 3, Larholm 3/3, Kekezovics 2, Prce 1, Ancsin 1, Zubai 1, Vranjes 1, illetve Marzo 8, Portela 4, Moriera 4, Magalhaes 2, Solha 3/2, Antunes 1
Továbbjutott: a Szeged, 55-51-es összesítéssel.