A horvát Zagreb és a dán Kolding mérkőzését 14 500-an látták a helyszínen, ez új csúcs a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A nyolcaddöntők zárultával az európai szövetség statisztikai kimutatást készített. Ebben kiemelték, hogy a március 14-én Zágrábban játszott találkozó nézőszáma csúcsot döntött, az eddigi rekordot a decemberi Zagreb-PSG csoportmeccs tartotta 13 ezer fővel, írta az MTI.
A 16 nyolcaddöntős találkozón 850 gól született, ez mérkőzésenként átlagban 53,1, ami közel négy góllal kevesebb mint a csoportkörben (56,8) volt.
A Rhein-Neckar Löwen sztárja, Uwe Gensheimer hiába volt a nyolcaddöntők legeredményesebbje 20 góljával, a MOL-Pick Szeged elleni két meccs után így is a szegediek jutottak tovább. Az MKB-MVM Veszprém szerb átlövője, Momir Ilic 19-szer vette be a spanyol La Rioja kapuját, ezzel a második lett a nyolcaddöntőre szűkített góllövőlistán. Ilic eddig 86 gólt lőtt a BL mostani kiírásában, amivel éllovas.
A spanyol Barcelona és a német THW Kiel - a Szeged negyeddöntős ellenfele - 16-szor került a legjobb nyolc közé, a Veszprém 14-edszer, a tavaly EHF Kupát nyert Szeged pedig másodszor (először 2004-ben). Ugyancsak 2004-ben fordult elő, hogy mindkét magyar klub negyeddöntős volt, most csak a magyarok képviseltetik magukat két együttessel a nyolc között. A németekkel ugyanakkor 2002 után fordult elő ismét, hogy csak egy gárdával vannak jelen a negyeddöntőben.
A nyolcaddöntőben a Veszprém, a Szeged, a Barcelona, a Kiel és az MKB-MVM következő riválisa, a francia PSG tudta mindkét összecsapását megnyerni, s egyedül a Vardar Szkopje volt képes úgy továbbjutni, hogy az első mérkőzésen kikapott. A macedón klub az egyetlen abban a tekintetben, hogy mind férfi, mind női csapatával ott van a BL negyeddöntőjében, utóbbiak éppen a címvédő Győri Audi ETO KC-val találkoznak a Final Fourba kerülésért.
Négy csapat, a Veszprém (2014), a magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev klubja, a lengyel Kielce (2013), a Kiel (2010, 2012, 2013, 2014) és a Barcelona (2010, 2011, 2013, 2014) jutott el a nyolc közé azok közül, akik már szerepeltek korábban a kölni Final Fourban. Közülük is csak a katalán és a német együttes nyert BL-t, vagy a jogelőd BEK-et. A Veszprém 2002-ben volt finalista. Olyan csapat nincs, amely mindegyik Final Fouron ott lett volna.
Az is biztossá vált, hogy idén sem lesz címvédés: a négyes döntős rendszer 2010-es bevezetése óta még nem akadt csapat, amely egymást után kétszer nyert volna. Tavaly a Flensburg-Handewitt lett a legjobb, de most a 2010-es és 2012-es bajnok Kiel búcsúztatta. Ráadásul most sorozatban másodszor esett ki az aktuális címvédő már a nyolcaddöntőben: a 2013-as győztes Hamburggal ez fordult elő 2014-ben.