Görbicz: 1000 gól a válogatottban

2015. november 27., péntek 18:38

A jövő szombaton rajtoló dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 18 góllal legyőzte az ukrán csapatot a népligeti Elek Gyula Arénában barátságos mérkőzésen, amin a háromgólos Görbicz Anita megszerezte 1000. gólját a válogatottban.

A sporttörténelmi pillanat az 56. percben jött el, Görbicznek 205 mérkőzés kellett az 1000 gól megszerzéséhez. Addigra már 33-19-re vezetett a válogatott, a különbség lényegében a 10. perc után beállt 10-14 gólosra, és az ukránok akkor sem tudtak sokkal közelebb kerülni, amikor Németh András csapata visszavett a tempóból, írja az MTI, amely azt is hozzáteszi, hogy a két csapat szombaton zárt kapus meccset játszik majd egymással.

Az ezergólos Görbicz mögött így néz ki a rangsor: 2. Farkas Ágnes 944, 3. Erdős Éva 711, 4. Szilágyi Katalin 627, 5. Kökény Beatrix 542 gól.

Eredmény:

Magyarország-Ukrajna 37-19 (21-9)

A magyar góldobók: Kovacsicz 6, Szucsánszki 5, Zácsik 5, Görbicz 3, Mayer 3, Kovacsics 2, Szamoránsky 2, Bódi 2, Planéta 2, Erdősi 2, Tomori 2, Bulath 1, Korsós 1, Triscsuk 1