Álomjátékkal jutott tovább a Szeged a kézi-BL-ben

2015. december 5., szombat 22:50

A Mol-Pick Szeged nagyszerű játékkal 30-24-re legyőzte a vendég Rhein-Neckar Löwent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tizedik fordulójában, ezzel pontszámban beérte német riválisát, és már biztosan továbbjut csoportjából. A hazaiaktól a szlovén Dean Bombac 11, a spanyol Antonio Garcia Robledo pedig 8 gólt dobott.

A győzelemmel alaposan visszavágott a Szeged az október 17-i, mannheimi vereségért amikor 30-25-re kaptak ki. Akkor a félideig tartották jól magukat, most viszont a gyenge kezdés után végig kiegyensúlyozott játékot hoztak, 4-4-nél egyenlíteni tudtak, onnan pedig már 9-5-re el is húztak, a félidőre pedig 14-12-re vezettek.

A második félidőben Bombac vezérletével újra el tudtak lépni, 20-15-re is vezettek, ami után a Löwen egyre ingerültebben játszott. A védelmük is egyre jobban szétesett, és a fontos pillanatokban rendre hibáztak, így a végére hatgólos előnynek örülhetett a Szeged - ez pedig azt jelentette, hogy pontszámban beérték a német csapatot, de a gólkülönbség már nekik kedvezett.

A BL februárban, a lengyelországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság után folytatódik, írja az MTI.

Jegyzőkönyv

Férfi BL, 10. forduló:

B csoport:

Mol-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 30-24 (14-12)

A nap korábbi mérkőzésein:

Vardar Szkopje (macedón)-Kolding (dán) 34-24 (18-8)

Kristianstad (svéd)-Montpellier (francia) 29-30 (15-15)

Barcelona (spanyol)-Kielce (lengyel) 31-33 (19-16)

Az állás: 1. Barcelona 15 pont (305-280), 2. Kielce 14 (303-284), 3. RN Löwen 13 (270-252), 4. Szeged 13 (290-279), 5. Szkopje 12, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 4, 8. Kolding 2

A csoport:

Wisla Plock (lengyel)-HC Zagreb (horvát) 23-23 (11-12)

vasárnap:

THW Kiel (német) - MVM Veszprém 14.15

PSG (francia)-Celje (szlovén) 17.00

Besiktas (török) - Flensburg-Handewitt (német), Isztambul 19.30

A csoport állása: 1. Veszprém 15 pont/9 mérkőzés, 2. Flensburg-Handewitt 14/9 (268-237), 3. PSG 14/9 (283-257), 4. Kiel 9/9 (259-247), 5. Zagreb 9/10 (257-261), 6. Plock 8/10, 7. Celje 3/9, 8. Besiktas 2/9

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.