Kétszer is megbénult a Győr: vereség a BL-ben

2016. február 14., vasárnap 21:41

A Buducsnoszt Podgorica 25-22-re győzte le a kétszer is nagy hátrányból visszazárkózó Győrt a női kézilabda-Bajnokok Ligájában. A montenegróiak a győzelemmel a csoportelsőséget is megszerezték.

A Győr teljesen bénultan kezdett, a nyolcadik percben már 5-1-re ment a Buducsnoszt, és ezután sem alakult át nagyon a játék, 8-2-re növelték az előnyüket a hazaiak. Ezután azonban már megtalálta a játékát a Győr, Amorim és Grimsbö húzta a csapatot, és 10-9-re már a magyar bajnok vezetett. A félidő 12-12-es döntetlennel ért véget.

A második félidőben is másolta magát a Győr, pocsékul kezdett, negyedóra után hat góllal ment az ellenfél (20-14). Egy újabb győri roham azonban segített, 21-20-ra feljöttek Amorimék.

Az utolsó percekben Cvijics hozta lendületbe a montenegróiakat, három gólt is lőtt öt perc alatt, miközben egy hetest is kiharcolt. Az utolsó percet háromgólos előnnyel kezdhette a Buducsnoszt, nem volt kérdés, hogy megtartja.

A Győr januárban két góllal verte hazai pályán a Podgoricát, amely így az egymás elleni összevetésben jobban áll.

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 8. forduló:
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC 25-22 (12-12)

pénteken játszották:
Sävehof (svéd)-Midtjylland (dán) 32-24 (17-11)
    kedden játsszák:
CSM Bucuresti (román)-Vardar Szkopje (macedón), Bukarest 18.00

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés, 2. Győr 11/8, 3. Szkopje 8/7, 4. CSM Bucuresti 7/7, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/8