Kemény meccs vár a Szegedre Kielben

2016. március 22., kedd 10:05

A MOL-Pick Szeged 33-29-re legyőzte a THW Kielt azodavágón, de Juan Carlos Pastor vezetőedző szerint még jobban kell játszaniuk Németországban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján.

A spanyol edző az MTI szerint arra utalt, hogy a szegedi mérkőzésen hol ők, hol az ellenfél irányította a játékot, ráadásul a tavalyi tapasztalatok alapján tudják, mi vár rájuk Kielben.

Azaz az eddigi két idegenbeli találkozójának összgólkülönbsége mínusz 18.

A vasárnapi meccs utolsó tíz perces 7-1-es szakasza biztató. Ezt a kapus Jose Manuel Sierra is kiemelte, aki szerint összeszedettebbek voltak a Kielnél, jól oldották meg a feladatukat, de sok dolguk lesz szerdán.

A nyolcaddöntők első felvonásán a hazai csapatok közül kizárólag a Szeged tudott nyerni. A visszavágót szerdán 18.30-kor rendezik Kielben. A párharc győztesére a címvédő spanyol Barcelona vár a negyeddöntőben.

A férfi BL-nyolcaddöntő visszavágóinak programja:

szerdán játsszák:

szombaton játsszák:

vasárnap játsszák:

A negyeddöntő párosítása (1. mérkőzés: április 20-24., visszavágó: április 27.-május 1.):

Négyesdöntő (Köln, május 28-29.)