Az FTC átrohant a Lipcsén

2016. november 6., vasárnap 21:08

A Ferencváros női kézilabdacsapata 13 góllal győzött Lipcsében a Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában, és biztosította továbbjutását.

Az FTC az első fordulóban elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán kilenc góllal legyőzte az Asztrahanocskát, bő egy hete pedig néggyel a lipcseieket.

A vasárnapi mérkőzés első félidejében nagyszerű teljesítményt nyújtott, türelmesen játszott, eredményesen védekezett, a támadásokat pedig többnyire magabiztosan fejezte be. A 6. percben két (1-3), a 11.-ben pedig már négy góllal (2-6) vezetett. Ez a különbség aztán jórészt meg is maradt, és bár egyszer két gólra felzárkózott a Lipcse, a hajrában az FTC megint felpörgött, és megnyugtató, hatgólos előnybe került.

A szünet után sem változott a játék képe, a magyar csapat továbbra is határozottan és célratörően kézilabdázott, ennek eredményeként fokozatosan nőtt a különbség.

Az FTC jövő vasárnap a Vardar Szkopjét fogadja. (MTI)

B csoport, 4. forduló:
HC Leipzig (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 17-30 (8-14)

Az állás: 1. Vardar Szkopje 7 pont (138-102), 2. FTC 7 (115-89), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0