Nem tévedett, aki azt mondta a Bajnokok Ligája négyesdöntője előtt, hogy idén nem a rohanással, hanem a védelemmel lehet nyerni.
Ez a megállapítás kedvezett a Veszprémnek, de végül a macedón Vardar Szkopje lett a befutó, amelyiknek ugyancsak félelmetes a védelme, sőt, még a magyar csapaténál is félelmetesebb.
A vasárnapi döntőben megtapasztalhatta mindezt a saját bőrén a legnagyobb átlövősztárokat felvonultató Paris SG.
Hogy mire gondolunk konkrétan?
Ebből egy nem találta el a kaput, egyet blokkoltak, kétszer pedig a kapufa mentett. Sterbik Árpádnak így mindössze 31 labdával kellett megküzdenie.
Ebből hetet ártalmatlanított, nem véletlenül mondta a meccs után, hogy nem volt kimagasló a teljesítménye, még ha az EHF neki is adta a torna legjobb játékosának járó díjat. (Ezt a nőknél Groot kapta, holott Görbicz lőtte a legtöbb gólt.)
Elképesztő ugyanakkor, hogy a PSG csak 35-ször lőhetett. Volt ugyanis olyan meccs a sorozatban, ahol 30 támadása volt csak egy félidő alatt.
A Vardarnak volt 2 üres kapus gólja egymás után a második félidőben, vagyis akkor nem jutottak el helyzetig, amikor minden labdára, minden egyes mozdulatra fokozottan figyelni kell a biztonság miatt.
Ezért sem meglepő, hogy a macedónok 42 lövést eresztettek meg Omeyer kapujára.
A válogatott szinten mindent megnyerő Omeyer 13, Sterbik 7 labdát fogott összesen.
A francia az utolsó lövésnél - 2 másodperccel a vége előtt engedte el Cupic, aki tavaly is a győztes oldalon volt - beleért, ha fölé megy a lábáról a labda, akkor hosszabbítás. A léc alá ment, a PSG a jobb kapushatékonyság ellenére is elbukott.
A majdnem kétszer annyi fogott labda is kevés volt, például a két üres kapus gól miatt, amikor Omeyer épp a padon ült az emberhátrány miatt.
Viszonyításként, az elődöntőben a Veszprém ellen 42-szer kerültek lövőhelyzetbe a párizsiak. Ami azt jelenti, hogy nagyjából hattal többször támadhattak. Akkor 27 gólig jutottak. A magyaroknak 48 lehetőségük volt a gólra.
Omeyer százalékosítva:
Ideírom a másik két meccsen a lövéssel végződő támadásokat is