Az első és a második félidőben is meglépett Egyiptom, de sikerült behozni a hátrányt, a vége 30-30 lett a kézi-vb csoportkörének utolsó előtti meccsén. Ezzel a továbbjutás megvan, de többet akartunk a középdöntőre.
A magyar férfi kézilabda-válogatottnak a világbajnokság negyedik meccsén nemcsak a továbbjutás volt a tét, hanem az is, hogy az Egyiptom elleni sikerrel minimum két pontot is viszünk a középdöntő, vagyis nagyot lépünk az olimpiai selejtező felé.
Az ellenfelet ugyanakkor egyáltalán nem volt szabad lebecsülni, mert részint a veszprémi edző, David Davis a kapitányuk, aki meglehetősen jól ismeri a mi játékosainkat. Másodsorban mert az első meccsen a svédekkel szemben kiválóan játszottak, és a nálunk sokkal kevesebb szerkezeti gonddal küzdő, lendületesebb svédek 27-24-re nyertek csak.
A szerdai meccsre sok magyar szurkoló és a kéziszövetség elnöke is megérkezett Koppenhágába. A legeredményesebb játékosunk, Balogh Zsolt ugyanakkor nem volt ott, egy szerencsétlen lépés miatt megsérült a bokája két napja, a Katar elleni meccsen.
A mieinknél Lékai kezdett, Nagy és Bodó volt a két átlövő, Bánhidi a beálló, Bóka és Hornyák a két szélen. Védekezésre Ilyés jött.
Ha végig akarja nézni, hogyan alakult az eredmény, itt megteheti.
Ez a sorunk ezúttal is megmutatta az erejét, mert 5-2-es rohammal nyitottunk, a 11. percben pedig már 8-4-re vezettünk. Bodó ellenállhatatlan volt, jól és pontosan lőtt, valamint jól és pontosan játszotta meg Bánhidit.
Egyiptom érzékelte a veszélyt, Davis időt kért, kapust is cserélt.
Dzsamali két góljával 11-8 lett a 19. percben, és akkor egyáltalán nem lehetett sejteni, ha pihenteti a kapitány a kezdő sorunkat, akkor nem tudunk nyomást helyezni az ellenfélre, és folyamatosan kapjuk a gólokat.
11-8-ról 11-14 lett.
Tíz percig gólképtelennek bizonyultunk - a kapuscsere jól sült el, Eltayarnak fontos védései voltak -, Hornyák hetest hibázott, az eddig lövést sem rontó Bóka a szélről szintén rontott.
Csoknyainak kétszer is időt kellett kérnie, nehogy nagyobb baj legyen. Emellett vissza kellett hoznia Nagyot, hogy legyen a támadásokban erő, a védekezés pedig rendezett és feszes legyen.
Bodónak kényszerűségből kellett visszajönnie, mert egy szerencsétlen mozdulatnál Dszamalinak elszakadt a térdszalagja. Az első pillanatban lehetett érezni, súlyos a sérülés, neki véget ért a vb.
A visszaküldött Nagy László a félidő utolsó percében kétszer is betalált ezzel lett döntetlen a szünetre.
Egyiptom a 37. percre meglógott (19-15 oda), akkor vezettek először négy góllal. Akkor már Székely állt a kapuban, de ő sem tudott segíteni.
Eltayar a bal szélre kerülő Juhász két lövését hatástalanította, Bánhidi is hibázott beállóból.
Császár hetesével közelebb jöttünk, Sipos lerohanásból pattintott a kapuba. Nagy szintén egy lrohanás végén azonban nem talált a kapuba, így maradt a 17-19. A következő támadásnál már passzív jelzés Nagy bevágta a felső a labdát, így felzárkóztunk mínusz egyre.
Két egyiptomi gól jött, majd Bodó passzából Bánhidi. A félidő felére így 19-21-et mutatott az eredményjelző.
Bodó és Lékai visszahozta a reményeinket, a visszaálló Mikler labdát fogott, Sipos végigszaladt a pályán, és egy pillanat alatt 22-22 lett. Davis időt kért, 12 perc volt hátra akkor a meccsből.
Villámgyors gólváltás után Lékai még egy két perces kiállítást is kiharcolt.
Nagy és labdát szerzett, Ligetvári pedig az üres kapuba lőtt,
megint nálunk volt az előny, a második félidőben először.
Sipost is kiküldték a bírók, hetest lőhettek, Mikler beleért, de becsúszott, így 24-24-ről indult az utolsó 10 perc, a moneytime.
Ezt a különmeccset Bodó félelmetes bombája nyitotta, de Omar azonnal válaszolt. A labdaeladásunk a legrosszabbkor jött, a túloldalon ugyanis átlövésgólt láttunk.
Bodó ezt azonnal egalizálta, de a betörő Eissa Mikler feje mellé lőtt. Bóka találata azt jelentette, higy az utolsó ötperces csata is döntetlenről, mégpedig 27-27-ről indult. Ekkor már minden mozdulatnak dupla jelentősége volt.
Labdaszerzés után Hornyák befejezte a támadásunkat, újra vezettünk.
Egyiptom - vitatható - hetest kapott, Elahmar pedig gólra váltotta. Lékai rosszul passzolt, végigszaladtak a pályán, Zeinelabedin bevágta önmaga hatodik gólját. 29-28 volt oda. Ezért a hibáért nagyon nagy kár volt.
Kiállítást kaptunk két perccel a vége előtt, Nagy pedig megtalálta a kapuba vezető utat, és az ötödik góljával kiegyenlített.
Zeinelabedin újabb gólt vágott, és egy rossz egyiptomi csere miatt kettős előnybe kerültünk. Lékai 25 másodperccel a vége előtt egyenlített. (30-30)
Ezzel a második helyünk biztosan megvan, a svédekkel csütörtökön az első helyért játszunk, ha nyerünk, a csoport első helyéről várjuk a folytatást, de ne szaladjunk annyira előre.
Egyiptom nagyon örült ennek a döntetlennek - vélhetően nekik is továbjutást ér -, a kapus a talajt csókolgatta. Ezt nem lehetett elmondani a mieinkről,
nagyon árulkodó volt a testbeszédünk, lehajtott fejjel sétáltak egy kibrusztolt döntetlen után.
A reményeink ugyanakkor élnek, igaz csütörtökön a svédek ellen pontot kellene szerezni, hogy még jobb helyzetből várjuk a középdöntőt. Az olimpiai selejtezőre a vb 2-7. helyezettje mehet.
Az utolsó fordulóban Egyiptom-Angola, Katar-Argentína meccs lesz a már említett magyar-svéd mellett.
"Belehaltunk a mai mérkőzésbe. A kezdősorunk nagyon szépen dolgozott, bár eléggé hiányzott Balogh Zsolt gyors játéka, ráadásul most elvesztettük Jamali Imant is" -
nyilatkozta Csoknyai.
"Bosszant, hogy rengeteg ziccert kihagytunk, ami pedig a védekezést illeti, az első tíz percben uraltuk a mérkőzést, utána a fáradtságtól felpuhultunk, így nagyon könnyű lövőhelyzetbe kerültek az egyiptomiak, valamint a beállójukat sem tudtuk semlegesíteni. De egy pillanatra sem adtuk fel."
Magyarország-Egyiptom 30-30 (14-14)