Magyar gól nélkül közelít a Siófok az EHF-kupához

2019. május 5., vasárnap 16:36

Az EHF-kupa női döntőjének első meccsére a Siófok önbizalommal utazhatott Esbjergbe, mert az elődöntőben egy másik dán csapatot, a Viborgot sikerült búcsúztatnia.

A magyar csapatban magyar játékos ezúttal sem volt a kezdőben – Such és Wald volt a keretben -, de a világbajnok francia Nze Minko is csak a tizedik percben lépett pályára.

Az Esbjerg 6-2-re meglépett, a Siófok 9-9-nél egyenlített, de a félidő vége ismét a hazai csapaté volt. 14-12-vel fordultak, ám a második félidő elején a Siófok egyre nagyobb fölénybe került.  Amikor kettős hátrányban voltak, akkor sem kaptak gólt.

Solberg kapus magabiztosan védett, és már négy góllal is meglépett a Siófok a félidő közepére, 20-16-ra vezettek, Kobetic ebben a periódusban is remekül játszott. A hajrá jobban sikerült az Esbjergnek, és egy időn túli hetessel Liszcsevics egyenlített. (21-21)