Simán kikapott a norvégoktól, 10. helyen zárta az Eb-t a női kéziválogatott

2020. december 15., kedd 22:01

A magyar női kézilabda-válogatott a már elődöntős Norvégia elleni tét nélküli meccsel zárta a dániai kézilabda Európa-bajnokságot. Az északiak hiába jutottak már a négy közé, komolyan vették a találkozót és 32–21-es sima győzelmet arattak.

A keddi, románok elleni győzelemnek köszönhetően biztossá vált, hogy az Elek Gábor, Danyi Gábor páros által irányított magyar együttes a kilencedik vagy a tizedik helyen végez a kontinens viadalon. A pénteki elődöntőre készülő, talán a végső győzelemre is legesélyesebb norvégok azonban alighanem szerettek volna lendületben maradni,

ezt pedig már a mérkőzés elején egy 4–0-s rohammal bizonyították.

Kovacsics Anikó a 7. percben törte meg a magyar gólcsendet, az északiak azonban nem lassítottak 61-es hátrányban pedig a szakmai stáb ki is kérte első idejét. A játék képe azonban nem változott,

főként a pontatlanság és a rengeteg eladott labda miatt az ötgólos különbség nem hogy csökkent volna, de folyamatosan nőtt, negyed óra elteltével 12–5 állt az eredményjelzőn.

Ráadásul ha nagy nehezen gólt dobtunk, azonnal jött rá a norvég válasz, így az első félidő hajrájának legnagyobb kérdése az volt, hogy szünetig meglesz-e a közte tíz... Nem lett, köszönhetően többek között

Bíró Blanka bravúrjainak, aki ziccert és hetest is védett,

így 17 9-el mehettek pihenőre a csapatok.

Sajnos a játék képe a második játékrészre sem változott, mert bár az első gólt Szöllősi-Zácsik Szandra révén mi lőttük, a lerohanásokkal nem tudtunk mit kezdeni.  A 40. percben nőtt először 10 gólra a különbség a két csapat között (2313),

a folytatásban viszont próbáltunk zárkózni és egy háromgólos rohamnak is köszönhetően a hajrára visszajöttünk hét gólra (25–18).

Ezután viszont a norvégok is megrázták magukat, és két perccel a vége előtt visszaállították a tízgólos különbséget, majd egy kínaiból szerzett találattal az utolsó másodpercekben a kegyelemdöfést is megadták.

A 32 –21-es vereség azt jelenti, hogy

a magyar csapat a tizedik helyen zárta az Európa-bajnokságot.

Eredmény, középdöntő, 3. (utolsó) forduló, II. csoport:

Norvégia-Magyarország 32-21 (17-9)

Kolding, v.: Krisztidi, Papamatteu (görögök)

lövések/gólok: 51/32, illetve 49/21

gólok hétméteresből: 8/6, illetve 5/3

kiállítások: 2, illetve 6 perc

Magyarország: Szikora - Faluvégi 3, Háfra, Kovacsics 7, Csiszár-Szekeres, Klujber 5, Márton, cserék: Helembai, Szöllősi-Zácsik 1, Tomori 2, Kácsor, Lakatos 1, Bíró, Lukács, Schatzl 1, Tóvizi 1, szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

(Borítókép: Bo Amstrup/MTI/EPA/Ritzau)