A spanyolok legyőzték a tartalékos magyar kéziválogatottat

2021. január 25., hétfő 19:30

A hibátlan magyar férfikézilabda-válogatott utolsó középdöntős mérkőzését gyakorlatilag tét nélkül játszhatta le a még szintén veretlen spanyolok ellen az egyiptomi világbajnokságon. Ez persze nem teljesen igaz, hiszen abból a szempontból igenis fontos volt a találkozó, hogy melyik csapat nyeri az I-es csoportot, így a negyeddöntőben a II-es csoport másodikjával, Norvégiával csatázhat az elődöntőért, míg a másodikra Franciaország vár majd a nyolc között. Utóbbi érint minket, hiszen a tartalékos magyar csapat 36–28-ra kikapott.

A szakmai stáb több kulcsembernek is pihenőt adott erre a mérkőzésre,

Bánhidi Bence, Lékai Máté és Mikler Roland mellett Rodríguez Pedro nem került be a keretbe.

A találkozó első gólját a spanyolok szerezték, Joan Canellas találatára azonban Balogh Zsolt hetesével rögtön válaszoltunk.

A kapuban kezdő Székely Mártonnak viszont nem volt szerencséje, két lövés is róla pattant a hálóba. Egy Szita Zoltán-kapufát és egy bejátszást követően az ötödik perc elején már 4–1 volt oda,

a Pick Szegedben játszó Canellas újabb találatával pedig a nyolcadik percre négygólosra nőtt a különbség.

Ezután viszont egy másik magyarországi légiós, a veszprémi Jorge Maqueda kiállítását, valamint a spanyolok támadásban elkövetett hibáit és üres kapus játékát könyörtelenül kihasználtuk,

így a 13. percben 7–7-nél utolértük a riválist.

A folytatásban viszont megint Jordi Ribera együttesének pillanatai következtek, és sajnos a közte négyet is gyorsan visszaállították (14–10). Sőt, a félidő hajrájában először a mérkőzés folyamán már hatgólos volt a két csapat közti különbség,

amelyet eggyel még meg is toldottak a szünetig, így 21–14-gyel mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrész biztatóan indult, Máthé Dominik és Hornyák Péter góljaival, valamint a kapuba beálló Borbély Ádám nagy védéseivel kettővel csökkent a differencia. Utána viszont sajnos védekezésben és támadásban is nagy hibákat követtünk el, ez pedig megbosszulta magát,

olyannyira, hogy a 40. percre 26–16 állt az eredményjelzőn...

Sajnos a folytatásban sem történt változás, egy magyar időkérés során Gulyás István szóvá is tette, hogy hiányolja a küzdőszellemet és a tüzet a csapatból.

Jogos volt a szövetségi kapitány kritikája, hiszen tíz perccel a vége előtt 30–19-re vezettek a spanyolok.

A játékosok meg is fogadták az intelmeket, a meccs hajráját jól kezdtük – egy 5–1-s rohammal –, ám az utolsó percekre megrázta magát a rivális, és végül nyolcgólos, 36–28-as sikert aratott.

Ezzel a magyar csapat második lett a középdöntős csoportjában, így a negyeddöntőben Franciaországgal találkozik a legjobb négybe kerülésért.

FÉRFIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
Középdöntő, 3. FORDULÓ
A CSOPORT

Magyarország–Spanyolország 28–36 (14–21)
Magyarország: Székely – Hanusz 1 gól, Ancsin 4, Rosta 2, Topic 1, Szita 2, Sunajko 4
Cserék: Balogh Zs. 5, Győri 5, Nagy B. 2, Hornyák 1, Borbély, Máthé 1, Bodó, Bóka
Szövetségi kapitány: Gulyás István

(Borítókép: Anne-Christine Poujoulat/AFP)