Könnyed sikerrel kezdték női kéziseink az olimpiai selejtezőt

2021. március 19., péntek 18:30 | aznap frissítve

A női kézilabda olimpiai selejtező győri csoportjának nyitó mérkőzésén a magyar válogatott 45–19-re kiütötte Kazahsztánt. A csoport másik meccsén a címvédő orosz női válogatott 29–24-re legyőzte Szerbia csapatát, így ha szombaton legyőzzük szomszédunkat, kijutunk Tokióba.

A mieink eddig egyszer találkoztak pénteki ellenfelükkel, a 2019-es világbajnokságon 22–8-as félidei vezetés után 39–15-es sikert arattak.

A kazahok a 13. percig egészen jól tartották magukat, ekkor még csak 7–6-ra vezettünk, akkor azonban Kisfaludy Anették egy 5–0-s szériával elléptek, a 27. percben Háfra Noémi betörésével már tíz volt az előny (18–8).

A félidőre 20–8-as fórral mehettünk, a közte húsz először a 41. percben lett meg, Helembai Fannynak köszönhetően (31–11). Az utolsó percekben csak az volt a kérdés, hogy húsz alatt tartjuk-e az ellenfelünket, ezt végül megtettük (46–19).

Lukács Viktória hét góllal zárt, Klujber Katrin hattal, Helembay Fanni és Kiss Nikoletta egyaránt öttel, Kovacsics Anikó pedig a számtalan gólpassz mellett négyszer volt eredményes.

A folytatás jóval nehezebb lesz, szombaton Szerbia (17.30), vasárnap Oroszország (20.30) lesz az ellenfél, az első két helyezett jut ki a tokiói olimpiára – a magyar csapat 12 év után vívhatja ki az ötkarikás indulás jogát.

Borítókép: Szöllősi-Zácsik Szandra mind a négy lövéséből gólt szerzett/MTI Fotószerkesztõség/Illyés Tibor