A Telekom Veszprém nagy lépést tett a final four felé

2022. május 12., csütörtök 20:25

A Telekom Veszprém a hétgólos Gasper Marguc vezérletével hazai pályán 36–29-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán.

Az előző kiírás döntőse az A csoport győzteseként pihent az előző körben, ahol a négyszeres finalista magyar együttes a Vardar Szkopjét búcsúztatta könnyedén.

A lüktető első félidőben a 12. percben váltott ritmust a Veszprém, Andreas Nilsson vezérletével egy 4–0-s szériával 11–7-re ellépett ellenfelétől, de innen és közte háromról is rendre visszajöttek a dánok (17–16).

A második félidőben parádésan összeállt a védekezés, Rodrigo Corrales is sorra mutatta be a védéseket.

A 37. percben a góllövőlistát vezető Felix Claar megszerezte ugyan a 85. találatát (20–18), ezt követően azonban hétperces dán aszály következett, miközben Kentin Mahéék folyamatosan eredményesek voltak (24–18).

Ezután az Aalborg újra megtalálta a veszprémi hálóhoz vezető utat, de a házigazda rendre felelni tudott, így az utolsó tíz perc nyitányán is megvolt a közte hat (29–23).

Bár az 54. percben Benjamin Jakobsen találatával picit kapaszkodott a vendégcsapat (31–27), a Veszprém nem pánikolt, és végül 36–29-re nyert.