A női kézilabda-vb meglepetéscsapata vár csütörtökön a mieinkre

2023. december 6., szerda 09:08

Szenegál ott lesz a magyar női kézilabda-válogatott középdöntős csoportjában a dán–norvég–svéd közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, miután a csoportkör utolsó fordulójában, kedden 22–15-re nyert Kína ellen.

A csoportkör utolsó játéknapján az A csoportban még kiadó volt az egyik továbbjutást érő hely, ezért a horvátokkal döntetlent játszó, a házigazda svédekkel ötven percig lépést tartó afrikai alakulat számított esélyesnek az első két találkozóját simán elveszítő ázsiaiakkal szemben – írta beszámolójában a Magyar Távirati Iroda.

Ennek ellenére a gólszegény első játékrész döntetlennel zárult és a második félidő is sokáig kiegyensúlyozott volt, a záró tíz percnek kétgólos szenegáli előnnyel vágtak neki a felek (17–15). Innen azonban már nem volt kérdés, hogy a győzelmét sajátos tánccal megünneplő Szenegál lesz ott a középdöntőben, ahová egy pontot visz magával.

A játéknap folytatásában a társházigazda svéd válogatott 22–17-re legyőzte a horvát csapatot. Meglepően sok hibával indult a csoportelsőségről döntő rangadó, a hatodik percig nem láthatott gólt a göteborgi Scandinavium 8538 fős közönsége, tíz perc után pedig 3–1-re vezetett a horvát válogatott. Az első félidő hajrájáig néhány gyors és könnyű találat hatására három góllal el tudott távolodni a társházigazda (8–5). A szünetig a kapusokról szólt az összecsapás: Evelina Eriksson 65, Tea Pijevic 53 százalékos hatékonysággal védett.

A második játékrész derekára a svédek hat találatra növelték előnyüket (18–12), innen pedig már nem volt visszaút Horvátországnak. A Győr beállója, Linn Blohm két találatot vállalt az ötgólos svéd sikerből.

A magyar válogatott így csütörtökön Szenegál, szombaton Svédország, jövő hétfőn pedig Horvátország ellen lép pályára a középdöntőben, ahonnan az első kettő jut az olimpiai selejtezős részvételt jelentő negyeddöntőbe.

A románok ellen az E csoport elsőségéért pályára lépő dánoknál a jobbátlövő Line Haugsted egyszer volt eredményes és segítette együttesét 39–23-as sikerhez. Győri klubtársa, a kapus Sandra Toft 12 román lövést hárított. A szerbek Chile legyőzésével harcolták ki középdöntős helyüket, a Debrecen balátlövője, Jovana Jovovics három góllal járult hozzá a 30–16-os sikerhez – tette hozzá az MTI.

(MTI / Index)

(Borítókép: ihf.info)

Női világbajnokság, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

A csoport (Göteborg):
Svédország–Horvátország 22–17 (9–7)
Szenegál–Kína 22–15 (9–9)
A végeredmény: 1. Svédország 6 pont, 2. Horvátország 3 (78–57), 3. Szenegál 3 (62–63), 4. Kína 0

E csoport (Herning):
Dánia–Románia 39–23 (21–10)
Szerbia–Chile 30–16 (10–6)
A végeredmény: 1. Dánia 6 pont, 2. Románia 4, 3. Szerbia 2, 4. Chile 0

(A csoportok első három helyezettje jutott a középdöntőbe, a negyedikek az alsóházi rájátszásban az Elnök-kupáért folytatják szereplésüket.)