A Győr sikerével továbbjutott a Debrecen a női kézi BL-ben

2024. január 20., szombat 21:28

A Debrecen és a Ferencváros otthon kapott ki, a Győr idegenben nyert a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában. Ez utóbbi sikernek pedig a DVSC-nél is örülhettek.

Veresége ellenére továbbjutott a Debrecen

Szeptember végén Dániában három találattal maradt alul a Debrecen, amely szerdán nagy csatában, csupán két góllal kapott ki Győrben. Ezúttal azzal a tudattal lépett pályára, hogy győzelme – vagy a Győr esti podgoricai sikere – esetén továbbjut.

Az MTI beszámolója szerint Planéta Szimonetta sérülés miatt kihagyta a találkozót, amelyet nem kezdett jól a házigazda a Hódos Imre Sportcsarnokban: az Odense határozott, a labdás játékosra nagy nyomást helyező védekezése nyomán négygólos sorozattal kezdte az összecsapást. Öt és fél percet kellett várni az első debreceni találatra, miközben a DVSC kihagyott hétméterest, és 0–2-vel tudott le egy emberelőnyt. Szilágyi Zoltán együttese támadásban sokat hibázott, gyakran lövésig sem jutott el, így a 14. percben a vendégek 10–3-as előnyénél már másodszor kényszerült időkérésre a hazaiak vezetőedzője. A gyorsabban és pontosabban kézilabdázó Odense 11 perces debreceni gólcsendet kihasználva 13–4-re lépett el. Ezt követően viszont elkezdett éledezni a Debrecen – ezzel egyidejűleg megérkezett a meccsbe a szurkolótábora is –, a hajdúsági alakulat innen egy 5–0-s periódussal zárkózott fel mínusz négyre, pihenőre pedig a belátható távolságot jelentő háromgólos lemaradással vonulhatott a magyar együttes (12–15).

A fordulást követően ismét bennragadt az öltözőben a Loki, nyoma sem volt a szünet előtti határozott játékának, több kézilabdázója a képességei alatt teljesített. Ennek következtében elhúzott az Odense (14–21), csupán Kácsor Gréta góljai és Catherine Gabriel védései állították meg időlegesen a különbség további növekedését. Közelebb azonban nem tudott kerülni a fásult házigazda, az Odense pedig büntetett: 11 perccel a dudaszó előtt 29–19-nél elérte a tízgólos különbséget, amelyért az első játékrészben – sikertelenül – már támadhatott egyszer. Innen pedig már nem volt visszaút Szilágyi Zoltán együttesének, amely 13 góllal kikapott (22–35).

Ezzel együtt is továbbjutott, miután a Győr este legyőzte Podgoricában a Buducsnosztot, így a 11. mérkőzését is megnyerte.

Kácsor a mezőny legeredményesebbjeként kilencszer volt eredményes, Gabriel kilenc lövést hárított. Az Odense leggólerősebb játékosa Mie Höjlund volt hét góllal, őt választották a találkozó legjobbjának.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló

A csoport:

DVSC Schaeffler–Odense HB (dán) 22–35 (12–15)

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 21–29 (13–17)

A tabella állása: 1. Győr 22 pont (348–269), 2. Odense 16 (370–288), 3. Brest 13 (310–283), 4. Bietigheim 12 (325–324), 5. CSM Bucuresti 11/10 meccs (297–259), 6. DVSC 9 (298–332), 7. Buducsnoszt 3 (251–343), 8. Sävehof 0/10 (243–344)

Fontos meccset vesztett a Ferencváros

Az elmúlt idényben döntős magyar csapat 28–26-ra kapott ki a vendég Krim Mercator Ljubljanától.

Kiemelt jelentőségű volt az összecsapás a továbbjutásért zajló versenyfutásban, miután a mostani pályaválasztót egy pont választotta el a szlovén csapattól a találkozót megelőzően. Fontos hiányzóval várta ugyanakkor a meccset a budapesti alakulat, miután vezére, a jelenlegi BL-kiírásban a góllövőlistán harmadik helyen álló Andrea Lekics csuklósérülés miatt nem volt ott a keretben, szerb sajtóértesülések szerint műtét vár rá. A klasszis irányító így ezúttal a szakmai stábban kapott helyet, csuklóján merevítővel, jelenlétével segítve az együttest. A pályán hiányában a fiatalokra hárult a felelősség: Simon Petra kezdett a poszton, és először volt BL-keretben Horváth Fanni.

A Magyar Távirati Iroda összefoglalója szerint a kapuban Janurik Kinga kezdett a Ferencvárosnál, védéssel indította a fontos találkozót, az első percekben azonban a szlovén csapat volt pontosabb (2–5). Majdnem 17 perc pergett le, amikor 7–7-nél utolérte riválisát a Ferencváros, ezután azonban a következő idénytől zöld-fehérben kézilabdázó orosz Darja Dmitrijeva vezérletével négygólosra hizlalta előnyét a Ljubljana (10–14). Érkezett a kapuba Böde-Bíró Blanka, a pihenőre háromgólos vendégelőnnyel vonultak a felek, az olimpiai bajnok Dmitrijeva a szünetig hétszer talált be (14–17).

A második félidőben hat perc leforgása alatt 21–15-re távolodtak el a vendégek Allan Heine csapatától, amely nem tudott gyorsan, könnyen gólokat szerezni, szemben riválisával. A játékrész derekára összeállt a ferencvárosi védekezés, Dmitrijeva és Itana Grbics azonban remekelt az ellenfélnél, miközben Lekics az oldalvonal mellett hol Simonnak, hol a kiválóan teljesítő Kukely Annának adott tanácsot. Többször is támadhatott lemaradása háromgólosra faragásáért az FTC – ezt a nem mindig következetes játékvezetői ítéletek sem tették könnyűvé –, ám sokáig nem tudta áttörni a négytalálatos lélektani határt. A hajrához közeledve azonban sokadik kísérletre sikerült, a záró öt perchez közeledve két gólra zárkózott a házigazda (25–27). A feszült végjátékban Böde-Bíró hétméterest, Janurik ziccert hárított, volt ferencvárosi kapufa és üres kapura kihagyott, egész pályás ljubljanai kísérlet, az utolsó két percre egy találatra olvadt a több mint tíz percig gólképtelen Krim előnye. Klujber Katrin egyenlítési kísérlete során fejbe dobta a szlovén csapat kapusát, így két percre kiállították, emberhátrányban pedig már nem tudott egalizálni a Ferencváros (26–28).

Dmitrijeva és Itana Grbics egyformán kilenc találattal zárta a találkozót, ferencvárosi részről Klujber nyolcszor, Kukely hatszor volt eredményes. Janurik 7, Böde-Bíró 3 lövést hárított.

A találkozóval egy időben rendezett Brest Bretagne–Bietigheim-mérkőzésen 37–30-as hazai siker született. A német gárdában a sérült Szikora Melinda, illetve az idényben a BL-ben már pályára lépett, legkorábban az egyenes kieséses szakaszban bevethető Háfra Noémi nem volt keretben, ott volt viszont Faluvégi Dorottya.

B csoport

FTC-Rail Cargo Hungaria–Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 26–28 (14–17)

A tabella állása: 1. Esbjerg 18 pont/10 meccs (324–294), 2. Metz 16/10 (345–288), 3. Ikast 13/10 (345–313), 4. Krim Ljubljana 11 (308–302), 5. Vipers 9/10 (314–288), 6. Ferencváros 8 (313–328), 7. Rapid Bucuresti 7/10 (269–292), 8. Zaglebie Lubin 0/10 (245–346)

(Borítókép: Kácsor Gréta (b), a DVSC és Dione Housheer (j), az Odense játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, az A csoport 11. fordulójában, a DVSC Schaeffler–Odense HB-mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban 2024. január 20-án. A dán csapat 35–22-re győzött. MTI/Derencsényi István)