A riói olimpia után távozik posztjáról Mike Krzyzewski, az elmúlt két nyári játékokon győztes amerikai férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya, írja az MTI.
"Ez lesz az utolsó tornám a válogatottal, ideje továbblépni" - jelentette ki hétfőn a 68 éves szakember, hozzátéve: a szövetség az olimpia előtt megnevezi majd az utódját.
Az edző 2005 óta irányítja az amerikai csapatot, amely az ő vezetésével 75 győzelem mellett csak egyszer szenvedett vereséget, és két-két olimpiai és világbajnoki címet szerzett.
Krzyzewski - aki sosem dolgozott az NBA-ben - idén rekordot döntött azzal, hogy ezredik győzelmét aratta az amerikai egyetemi bajnokságban a Duke egyetem csapatával, amelyet 35 éve irányít.