Kikapott a Szolnok a kosárlabda Európa Kupában

2016. január 20., szerda 20:49

A Szolnok kikapott a török Galatasaray vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa középszakaszának harmadik fordulójában, írja az MTI.

A magyar bajnok fennállása során először jutott be a második számú európai kupasorozat középszakaszába, amelyet hazai pályán az olasz bajnok Sassari legyőzésével kezdett meg, majd a múlt héten kikapott Zaragozában. A csoportfavorit Galatasaray szintén 1/1-es mérleggel várta a folytatást.

A találkozó már a nyitónegyedben eldőlni látszott, mivel az NB I.-ben listavezető Olaj 20 pontos hátrányba került. Pór Péter csapata azonban nem roppant össze, a szerb Strahinja Milosevic révén hat ponttal megnyerte a második negyedet, a nagyszünetben 48-34 volt az állás.

Ezután a törökök egy 13-0-ás rohammal végleg egyértelművé tették a meccs kimenetelét, innentől már csak győzelmük mértéke volt kérdéses.  A középszakaszban 1/2-es mérleggel álló Szolnok jövő szerdán visszavághat a Galatasaraynak.